ساپورت سوپرفیکس چیست؟

سوپرفیکس چیست؟

سوپرفیکس مجموعه ای از پیچ ها، مهره ها، بست ها و سایر اقلامی است که از سوپر پایپ انتظار خواهید داشت. در واقع سوپرفیکس در مناطقی که دارای آب و هوای شرجی و مرطوب است، مثل شما و جنوب کشور، کاربرد دارد. به طور کلی این وسیله با دو برابر مقاومت در برابر خوردگی و حتی زنگ زدگی به دلیل پوشش کروماته در آن عرضه می شود.

به عنوان مثال در محیط هایی که خورندگی در آن بیشتر است، مثل سکوهای نفتی استفاده های فراوانی می شود. البته باید توجه داشته باشید که در مواقع مختلف می تواند کاربردهای متفاوتی نیز از خود نشان دهد. در واقع، می توان از ترکیب این روش با روش های دیگر کاربردهای دیگری را به وجود آورد. با این وجود، از مدل تخت ساپورت سوپر فیکس می توان در بسیاری از بناهای اداری، مسکونی، مذهبی، صنعتی و … که نیاز به بست و ساپورت در قسمت تاسیساتی دارند، استفاده و اجرا نمود.

ساپورت سوپرفیکس چیست؟

کاربردهای سوپرفیکس

در بخش زیر به کاربردهای سوپرفیکس اشاره شده است:

 • می توان از دیوار به شکل کنسول در سقف استفاده کرد.
 • نیازی به هیچ گونه سوراخ کاری ندارد.
 • نیازی به رنگ آمیزی ندارد.
 • سرعت اجرای عملیات افزایش پیدا می کند.
 • برای سیستم های تهویه مطبوع مناسب است.
 • به عملیات جوشکاری نیازی ندارد.

ساپورت های تاسیساتی سوپرفیکس

ساپورت های تاسیساتی سوپرفیکس شامل مجموعه ای از پروفیل های پیش ساخته است که اجرای ساپورت تاسیسات را سریع تر، دقیق تر و ایمن تر فراهم می سازد. این ساپورت ها شامل یک تسمه، یک ناودانی و یک پروفیل میانی با طراحی خاص مهندسی و قابلیت ترکیب برای بی شمار اجرا، را امکان پذیر می کند.

انواع پروفیل

در سطر زیر به انواع پروفیل اشاره شده است:

 • U
 • M
 • تخت

پروفیل تخت سوپرفیکس

سوپرفیکس تخت، شاخه ای از جنس فولاد آب کاری شده به طول 2 متر، ضخامت 3 و پهنای 50 میلی متر است. سوپرفیکس تخت دارای سوراخ هایی منظم در اندازه های متنوع و در فواصل مشخص می باشد. این سوراخ ها باعث می شود در زمان نصب انواع بست بر روی آن، دیگر نیازی به عملیات سوراخ کاری وجود نداشته و این عمل به سادگی و با سرعت بالاتری انجام شود. سوپرفیکس تخت با ابزار خم کن به راحتی فرم می گیرد. این قابلیت ویژه، امکان نصب سوپرفیکس تخت را در هر فضای محدودی نیز فراهم آورده است. این پروفیل دامنه قابل قبولی از وزن را با توجه به نوع اجرا می تواند تحمل کند.

ساپورت سوپرفیکس یو چیست؟

در سیستم های لوله کشی تاسیسات ساختمان برای مهار لوله ها و برخی تاسیسات نیاز است که از نوعی پروفیل استفاده شود. این پروفیل ها محل قرارگیری انواع لوله و تجهیزاتی ایت که بصورت عمودی یا افقی باید مهار شوند. پروفیل یا ساپورت سوپرفیکس یو (U) جدیدترین و کاربردی ترین نوع از این پروفیل هاست. جنس این ساپورت U از فولاد بوده و ضدزنگ است. ضخامت این پروفیل 2 میلیمتر و پهنای آن پنج سانتیمتر و ارتفاع آن 3 سانتیمتر است. همچنین برای نصب انواع تجهیزات و لوله و یا بست، تعدادی سوراخ با سایز های مختلف تابیه می شود که به نصب و رگلاژ این بست ها بسیرا کمک می کند.

ویژگی های پروفیل U

همانطور که اشاره شد جنس سوپرفیکس یو فولاد آبکاری شده می باشد. این ویژگی از زنگ زدگی این پروفیل در زمان مصرف بخوبی جلوگیری می کند. وجود سوراخ هایی با قطر متفاوت و همچنین حفره های رگلاژ کمک می کند تا بکمک انواع پیچ و مهره نصب تجهیزات صورت پذیرد. همچنین از انواع پیچ متری تمام رزوه و مهره با نمره 4 – 6 – 8 – 10 می توان در این نوع ساپورت یو استفاده کرد. به کمک دستگاه خم و یا برش سوپرفیکس یو نیز می توان طول این ساپورت تغییر و یا در صورت نیاز به مقدار مشخصی خم شود.

وجه تمایز پروفیل یو U سوپرفیکس با محصولات مشابه چیست؟

ضخامت این پروفیل 2 میلیمتر از که در مقایسه به محصولات مشابه تقریبا دو برابر ضخیم تر است. این اختلاف ضخامت به این معنی است که تحمل وزن در سوپرفیکس یو بسیار بیشتر از محصولاتی است. که معمولا از ضخامت 0.8 یا 1 میلیمتر استفاده می کنند.

استفاده از فولاد آبکاری ضدزنگ نیز دیگر مزیت پروفیل یو سوپرپایپ نسبت به دیگر رقبا است. محصولات مشابه برای کاهش هزینه تولید تنها تعداد محدودی حفری برای رگلاژ با یک سایز مشخص (عموما نمره 8) برای پیچ و مهره در نظر می گیرند. که در زمان اجرا موجب محدود شدن عملکرد مجریان لوله کش می شود. دیگر ویژگی سوپرفیکس U عدم نیاز به جوشکاری است که به افزایش سرعت اجرا و کیفیت آن اضافه می کند.

پروفیل M سوپرفیکس

سوپرفیکس M از فولاد آبکاری شده با پهنای 35 میلی متر و با ضخامت ورق 3 میلی متر در طول 525 میلی متر است. سوپرفیکس M دارای سوراخ های رگلاژی منظم است که قابلیت نصب پیچ های مختلف با استفاده از واشر را داراست. سوپرفیکس M در مواردی که بارگذاری ساپورت های سوپرفیکس با توجه به شرایط تحمل بار، بیش تر از سوپرفیکس تخت و با اختلاف زیادی کمتر از سوپرفیکس U باشد، طراحی و عرضه شده است.

در سوپرفیکس M ,امکان رگلاژ پیچ ها در هنگام نصب (اعم از پیچ های متری سوپرفیکس و نیز پیچ های نگهدارنده ی بست های سوپرفیکس) و نصب آن در موقعیت درست به آسانی امکان پذیر است. کوچک بودن ارتفاع سوپرفیکس M ، امکان نصب ساپورت بر روی دیوار با فاصله کمی از لوله ها و بست های مربوطه را فراهم می آورد. برشکاری سوپرفیکس M و تقسیم آن به قطعات کوچک تر، متناسب با نیاز به راحتی امکان پذیر است.

 • دارای 6 عدد سوراخ با قطر M10 به صورت رگلاژی است.
 • طول سوپرفیکس M ، این امکان را در اختیار مجری قرار خواهد داد که کم ترین میزان عملیات برش کاری را داشته باشید.
 • سوپرفیکس M این قابلیت را دارد که به دو یا سه عدد پروفیل یکسان (با توجه به طول ساپورت مورد نیاز) تقسیم شود.
 • بست سایزهای مختلف با استفاده از واشر تخت مناسب، بر روی سوپرفیکس M قابل اجراست.

سوپرفیکس اکسترا پلاس

 بسته کامل سوپرفیکس (بنا به سفارش مشتری) با پوشش داکرومت.

دوام بسیار بالا در مناطق دارای رطوبت بالای محیطی، در معرض میعان رطوبت، محیط های صنعتی و دریایی.

پوشش داکرومت یک پوشش با پایه آبی (Water-base) شامل اکسیدهای فلزی، روی و رشته های آلومینیوم است. در پوشش داکرومت ذرات کوچک روی و ذرات برفی شکل آلومینیوم در لایه های چندتایی، یک پوشش فلزی نقره ای خاکستری را تشکیل داده که پس از پخت در دمای320 درجه سلسیوس، کاملا غیرآلی می شود.

در این پوشش، با توجه به وجود و تمرکز آلومینیوم در پوشش، مقاومت در برابرخوردگی دو فلزی فراهم شده که به دلیل غیرآلی بودن پوشش، مقاومت زیاد در برابر گازوییل، حلال ها، روغن ترمز و نظیر آن را به وجود می آورد. پوشش داکرومت سوپرفیکس اکسترا + تا 500 ساعت تست پاشش نمک را بدون رسیدن به خوردگی سفید تحمل می کند. عملکرد مقاومت خوردگی داکرومت به مراتب بهتر از فناوری های پوشش سطحی دیگر است.

از ویژگی های منحصر به فرد این پوشش، خود ترمیمی است. به عبارت دیگر، درصورت ساییدگی سطح پوشش داکرومت، خود ترمیمی مانع از کاهش مقاومت در برابر خوردگی محصول می شود.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "ساپورت سوپرفیکس چیست؟" هستید؟ با کلیک بر روی عمومی, کسب و کار ایرانی، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "ساپورت سوپرفیکس چیست؟"، کلیک کنید.

آتوسا خوش خواهد

من آتوسا، خبرنگاری که تعهدی عمیق به خدمت به مردم دارم. در این سایت، با تمرکز بر مسائل مهم اجتماعی و اقتصادی، تلاش می‌کنم تا صدای گروه‌ه‌های نادیده گرفته شده را به گوش شما برسانم و برای ایجاد عدالت و برابری در جامعه تلاش کنم.