قهوه گانودرما برای کبد چرب

اولین سوالی که باید پاسخ دهیم این است که قهوه گانودرما چیست؟ قهوه گانودرما به شکل نوعی پودر قهوه فوری امروزه در بازار وجود دارد که کار استفاده از آن را برای مصرف کنندگان راحت تر کرده است. این مدل از قهوه ها از ترکیب شدن عصاره قارچ گانودرما و دانه های قهوه تفت داده شده، تهیه و تولید می شوند. قیمت قارچ گانودرما برای دیابت در طی یکسال اخیر از سوی شرکت تغییری نکرده است.

خواص قهوه گانودرما برای کبد چرب نقد بررسی و خرید با قیمت مناسب

معمولاً برای آن که طعم قهوه گانودرما را بهتر کنند، از مواد دیگری همچون افزودنی های مجاز خوراکی، شکر، مکمل های قهوه و حتی برخی از گیاهان دارویی نیز در آن استفاده می کنند. قارچ های گانودرما و یا همین قهوه های گانودرما را به نام های دیگری همچون جان افزا، لینگژی و یا ریشی نیز می شناسند، بنابراین اگر این نام ها را شنیدید نیز بدانید که با چه محصولی روبرو هستید.

آشنایی با انواع قهوه گانودرما

به طور کلی قهوه های گانودرما دارای یک نوع اصلی هستند؛ اما به دلیل افزودنی ها و همچنین تفاوت هایی که در درصد های مواد وجود دارد، می توانیم را به چهار دسته اصلی زیر تقسیم بندی کنیم:

 • قهوه سوپریم گانودرما
 • قهوه موکا گانودرما
 • قهوه لاته گانودرما
 • قهوه هات چاکلت گانودرما
 • قهوه سوپریم گانودرما

که در ادامه به بررسی بیشتر هر یک از این نوع قهوه های گانودرما خواهیم پرداخت.

1) قهوه سوپریم گانودرما

مدل اول از بین قهوه های گانودرما با نام قهوه سوپریم شناخته می شود. این نوع از قهوه که با نام قهوه فوری هم در بین مردم شناخته شده است، شامل قهوه عربیکا، جینسینگ، قارچ گانودرما لوسیدوم و خونوب می شود. قهوه های سوپریم می توانند برای درمان مشکلات جنسی، ناباروری، لاغری، دیابت و چند مورد دیگر بسیار مفید واقع شوند.

2) قهوه موکا گانودرما

مورد بعدی قهوه موکا گانودرما است. بیشترین کاربرد این قهوه مربوط به درمان بیماری های پوستی و بیماری های دیگری همچون دیابت است. پودر قهوه عربیکا، شکر، کافی میت و قارچ گانودرما از جمله مهم ترین ترکیبات این مدل از قهوه هستند.

3) قهوه لاته گانودرما

قهوه های لاته گانودرما نیز مدل مهم بعدی از قهوه ها به شمار می روند که با طبع بسیاری از افراد سازگاری دارند. شکر، خامه های غیر لبنی، پودر گانودرما لوسیدوم و قهوه عربیکا، ترکیبات اصلی این مدل از قهوه هستند.

قهوه های لاته می توانند همچون دو مدل قبلی کاربرد های زیادی داشته باشند، اما آن چیزی که اهمیت دارد این است که کاربرد های مخصوص این مدل از قهوه با بیماری های گوارشی، چاقی، کم کاری تیرویید، سنگ کلیه و زخم معده ارتباط زیادی دارند.

4) قهوه هات چاکلت گانودرما

و مدل آخر از انواع قهوه گانودرما، مربوط به قهوه های هات چاکلت می شود. این مدل از قهوه ها از ترکیب پودر شکلات، قارچ گانودرما و کمی شکر تولید می شوند. خواص درمانی این مدل از قهوه به کم کردن استرس و اضطراب و همچنین بالا بردن سطح انرژی در دسترس بدن منتهی می شود.

خواص قهوه گانودرما چیست؟

قهوه گانودرما می تواند برای موارد مختلف و زیادی دارای خواص باشد. همان طور که پیشتر نیز توضیح دادیم، 4 مدل از قهوه گانودرما وجود دارد که هر کدام از آن ها می توانند کاربرد های ویژه و خاصی داشته باشند. به طور کلی اگر بخواهیم کاربرد ها و همچنین را بیان کنیم، می توانیم بگوییم که این قهوه برای بسیاری از امراض و بیماری ها مفید است.

از بین بردن بیماری های پوستی همچون پسوریازیس و پیسی، بیماری های گوارشی همچون اثنی عشر، زخم معده، معده درد و… ، برای کاهش وزن، از بین بردن زگیل تناسلی، درمان ناباروری در خانم ها و آقایان، کاهش غلظت خون، بهبود عملکرد غده تیرویید، درمان زود انزالی، کم کردن استرس و اضطراب، بالا بردن سطح انرژی در دسترس بدن، بهبود و تقویت عملکرد حافظه، کند روند روند پیری و بسیاری دیگر از خواص و فواید مصرف کردن قهوه گانودرما است. این خواص به شرح زیر هستند:

 1. قهوه گانودرما و دیابت
 2. قهوه گانودرما برای لاغری
 3. قهوه گانودرما برای زگیل تناسلی
 4. قهوه گانودرما برای زود انزالی
 5. قهوه گانودرما برای جوش صورت
 6. قهوه گانودرما و غلظت خون
 7. قهوه گانودرما کبد چرب
 8. قهوه گانودرما برای کم کاری تیرویید
 9. قهوه گانودرما و میگرن

که در ادامه به بررسی بیشتر این خواص خواهیم پرداخت:

1) قهوه گانودرما و دیابت

دیابت یا بیماری مرگ خاموش به بیماری گفته می شود که میزان قند خون در بدن فرد افزایش پیدا کرده و مورد استفاده سلول ها قرار نمی گیرد. این بیماری به دو دلیل ارثی و یا اکتسابی می تواند ایجاد شود. در صورتی که مشکل دیابت مربوط به ارث شود، بیماری از همان سال های کودکی خودش را نشان می دهد؛ اما اگر دیابت اکتسابی باشد، با رعایت نکردن رژیم غذایی و نداشتن تحرک می تواند ایجاد گردد.

قهوه به طور کلی برای درمان و کنترل دیابت گزینه بسیار مناسبی است. اما زمانی که از قهوه گانودرما برای لک و پیس استفاده می کنید، مسلماً شاهد تاثیرگذاری هرچه بهتر و بیشتر آن نیز خواهید بود. قهوه از یک سو و گانودرما از سوی دیگر بر روی سلول های بدن تاثیر می گذارند و سبب می شوند تا میزان سوخت و ساز آن ها افزایش پیدا کند.

2) قهوه گانودرما برای لاغری

قهوه به خودی خود سبب می شود تا میزان سوخت و ساز بدن افزایش پیدا کند. هر قدر میزان فعالیت روزانه شما بیشتر باشد، می توانیم بگوییم که میزان نیاز سلول ها به انرژی همچون چربی نیز افزایش پیدا می کند.

با بالا رفتن کلی میزان فعالیت شما، شاهد سوختن چربی های بدن و همچنین لاغری خود خواهید بود. بنابراین فراموش نکنید که نباید برای تاثیر گرفتن سریعتر از قهوه گانودرما میزان مصرف خود را بسیار بالاتر ببرید.

3) قهوه گانودرما برای زگیل تناسلی

زگیل تناسلی از جمله بیماری های مقاربتی است که می تواند هم در خانم ها و هم در آقایان ظاهر شود. معمولاً برای درمان زگیل های تناسلی از روش فریز کردن، لیزر کردن و… استفاده می شود، اما مصرف گانودرما و به خصوص قهوه گانودرما می تواند این بیماری را از ریشه از بین ببرد. به همین دلیل نیز بهتر است این نکته را در نظر بگیرید و مصرف این نوع از قهوه را پشت گوش نیندازید.

4) قهوه گانودرما برای زودانزالی

زود انزالی یکی از بیماری های شایع جنسی در آقایان است که سبب می شود روابط زناشویی دچار مشکلات زیادی شود. معمولاً استفاده از قرص هایی که سبب تاخیر در انزال می شوند، می توانند عوارض جانبی، همراه خود داشته باشند.

اما مواد گیاهی و مواد غذایی این عوارض را نداشته و مشکل شما را نیز حل خواهند کرد. قهوه سوپریم گانودرما و قهوه لاته گانودرما می تواند از جمله مهم ترین انواع قهوه های گانودرما باشد که برای درمان زود انزالی تجویز می شوند.

5) قهوه گانودرما برای جوش صورت

جوش صورت می تواند بنا به دلایلی همچون افزایش چربی خون، افزایش گلوکز خون و یا تغییرات و اختلالات هورمونی صورت گیرد. با افزایش مصرف قهوه و گانودرما در کنار هم می تواند این معضلات را حل کرده و هورمون ها را به حالت تعادل برسانید.

به همین دلیل نیز معمولاً مصرف قهوه سوپریم گانودرما و قهوه موکا گانودرما برای کسانی که دارای جوش های صورت زیادی هستند و یا بیماری های پوستی دیگری دارند، تجویز می شود.

6) قهوه گانودرما و غلظت خون

غلظت خون بنا به دلایلی همچون افزایش فشار خون، بالا رفتن قند و یا چربی خون می تواند رخ دهد. معمولاً مصرف غذا ها و نوشیدنی هایی همچون آبلیمو، آبغوره و قهوه می تواند غلظت خون را کاهش دهد و خطر بروز بیماری هایی همچون سکته های قلبی و مغزی را پایین بیاورد.

7) قهوه گانودرما کبد چرب

کبد چرب یکی از بیماری های خطرناکی است که معمولاً به دلیل خوردن غذا های فست فودی، مصرف زیاد مشروبات الکلی و… می تواند بروز پیدا کند. معمولاً افزایش میزان چربی ذخیره شده در کبد سبب این موضوع می شود. مصرف کردن قهوه گانودرما می تواند از چند جهت بر روی این بیماری تاثیر داشته باشد.

اولین مورد آن است که قهوه سبب می شود تا میزان سوخت و ساز بدن بالاتر رود. زمانی که بدن غذای کافی و مناسبی که دارای گلوکز و چربی نباشد را دریافت نکند، ناچار است تا از ذخیره ها استفاده کند.

چربی های ذخیره شده در کبد اولین بخشی هستند که در این گونه از مواقع می توانند مورد استفاده سلول ها قرار گیرند. به همین سبب نیز به افرادی که بیماری کبد چرب دارند، توصیه می شود تا قهوه گانودرما را به صورت مداوم و روزی 2 الی 3 بار میل کنند تا بتوانند تاثیر آن را هرچه بهتر و بیشتر ببینند.

8) قهوه گانودرما برای کم کاری تیرویید

غده تیرویید یکی از غدد بدن است که هورمون های تیرویید و پاراتیرویید را تولید می کند. این هورمون ها می توانند میزان انرژی آزاد شده و در دسترس سلول ها را تعیین کنند، میزان ترشح هورمون ها را کنترل کنند و… برخی از افراد به کم کاری تیرویید مبتلا هستند و به همین دلیل دچار پرخوابی، افسردگی، تنبلی، چاقی و… می شوند. این بیماری نیاز به درمان های دارویی و یا حتی درمان های لیزری دارد.

با این وجود استفاده کردن از قهوه های گانودرما و به خصوص قهوه لاته گانودرما می تواند هم به شما کمک کند تا دچار این بیماری نشوید و هم در صورتی که مبتلا شده اید، می تواند به تسریع روند درمان بیماری شما کمک کند.

9) قهوه گانودرما و میگرن

سردرد های شدیدی که به صورت ناگهانی و در طی حملات عصبی و یا اتفاقات ناگوار بروز پیدا می کنند، به سردرد های میگرنی شهرت دارند. این موضوع سبب می شود تا فرد نتواند به خوبی در طول روز فعالیت هایش را انجام دهد و نیاز به استراحت زیادی خواهد داشت.

استفاده کردن از انواع قهوه های گانودرما همچون قهوه سوپریم و قهوه لاته گانودرما از جمله مهم ترین مواردی هستند که می توانند این سردرد های میگرنی را بهبود بخشند و دیگر نیازی نباشد تا به مصرف انواع دارو های شیمیایی روی بیاورید.

نحوه مصرف قهوه گانودرما چگونه است؟

اما نحوه مصرف قهوه گانودرما برای آن که بتوانید تمام خواص قهوه گانودرما را دریافت کنید به چه صورت است؟ این مدل از قهوه به دلیل آن که از ترکیب پودر قهوه و پودر گانودرما تهیه می شود، به صورت پودر های قهوه فوری در بازار وجود دارد.

قهوه استفاده شده در این مدل از پودر ها از دانه های تفت داده شده است و دیگر نیاز آنچنانی به درست کردن آن ندارید. صرفاً برای خوردن این قهوه می توانید پودر فوری قهوه گانودرما را در لیوان آب جوش بریزید و پس از گذشت 5 دقیقه آن را میل کنید.

بهترین زمان مصرف قهوه گانودرما چه زمانی است؟

برای آن که قهوه گانودرما تاثیر زیادی داشته باشد و بتوانید در عرض مدت زمان کوتاهی تاثیرات این نوع از قهوه را ببینید، می توانید آن را در زمان درستی مصرف کنید. مصرف کردن قهوه به صورت ناشتا یکی از بهترین روش هایی است که وجود دارد.

اگر قهوه را در همان ابتدای صبح مصرف کنید، میزان تاثیر گذاری آن به دلیل خالی بودن معده از سب قبل، بیشتر خواهد شد. با این وجود اگر مشکل معده دارید، می توانید در کنار صبحانه خودتان از یک فنجان قهوه استفاده کنید و از مزیت هایی که دارد نیز بهره مند شوید.

یکی دیگر از زمان های مناسبی که برای مصرف قهوه گانودرما وجود دارد، زمان پیش از انجام تمرینات ورزشی است. مصرف قهوه های گانودرما در این زمان می تواند به شما کمک کند تا انرژی بیشتری برای انجام فعالیت های ورزشی داشته باشید. طریقه مصرف قهوه لاته برای چاقی را در سایت برای شما عزیزان در قسمت اموزش شرح داده ایم.

مسلماً هر قدر ماهیچه ها و عضلات شما به شکل بهتر و بیشتری فعالیت کنند، نیازمند قند بیشتری نیز خواهند بود و همین موضوع سبب می شود تا قند خون نیز کنترل شود.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "قهوه گانودرما برای کبد چرب" هستید؟ با کلیک بر روی پزشکی, کسب و کار ایرانی، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "قهوه گانودرما برای کبد چرب"، کلیک کنید.

زهرا رضی

زهرا هستم، نویسنده ای که با جسارت به واکاوی مسائل پرداخته و از پرسیدن سوالات سخت نمی‌ترسم. در این سایت، با نگاهی موشکافانه به مسائل اجتماعی و اقتصادی، به دنبال یافتن پاسخ‌های واقعی و ارائه راه حل‌های خلاقانه هستم.