بلیت هواپیما ارزان شد؟ – چراغونی

با آزادسازی قیمت بلیت هواپیما و نرخ‌گذاری توسط شرکت‌های هواپیمایی این سوال پیش آمده است که آیا بازار سیاه بلیت هواپیما جمع شده است و نرخ‌های تعیین شده رعایت می‌شود یا خیر؟

به گزارش چراغونی چندی پیش دیوان عدالت اداری در نامه‌ای به وزارت راه و شهرسازی با تأکید بر اجرای رأی صادره از هیأت عمومی این دیوان در خصوص تعیین قیمت بلیت هواپیما، اختیارات این وزارتخانه را در کنترل قیمت بلیت هواپیما سلب کرد و بعد از آن شرکت‌های هواپیمایی هرکدام مجاز شدند تا نسبت به تعیین نرخ‌های مسیرهای مختلف خودشان اقدام  و سقف قیمتی تعیین شده را رعایت کنند.

اگرچه مهرداد بذرپاش، وزیر راه و شهرسازی در واکنش به این موضوع اظهار کرد که وزارت راه و شهرسازی در تلاش است از طریق قوه قضائیه و سران قوا حکم صادر شده را متوقف کرده و مانع از افزایش بی‌رویه قیمت پروازهای داخلی شود و  همچنین برخی معاونان وی نیز نسبت به آزادسازی قیمت‌ها و افزایش بی رویه آن ابراز نگرانی کردند اما بنا بر گفته دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی کشور، آزادسازی باعث می‌شود نرخ‌های جدید از نرخی که در بازار سیاه است، کمتر شود زیرا وقتی بازار به تعادل برسد عرضه بلیت بیشتر شده و قیمت‌ها نیز کاهشی می ‌شود.

به گفته وی، شرکت‌های هواپیمایی در نرخ‌گذاری نیز بر اساس عوامل موثر در قیمت تمام شده که شامل هزینه‌های تعمیرات، چک‌های دوره‌ای، هزینه‌های پرواز، سوخت، بیمه، خدمات زمینی و …. قیمت را تعیین می‌ کنند. سقفی‌ نیز مشخص خواهد شد که فراتر از آن در بازار نرود و انجمن نیز بر شرکت‌ها نظارت خواهد کرد.

حال اما این سوال پیش آمده است آژانس‌های هواپیمایی چقدر قیمت‌های مصوب را رعایت می‌کنند و آیا بلیت هواپیما با قیمت‌های مشخص شده در بازار به فروش می‌رود؟

در ادامه به قیمت بلیت برخی از آژانس‌های مسافرتی در یکی از مسیرهای پرتردد یعنی تهران_ مشهد اشاره شده است:

بلیت هواپیما ارزان شد؟

بلیت هواپیما ارزان شد؟

بلیت هواپیما ارزان شد؟

 

قیمت‌های بارگذاری شده شرکت‌های هواپیمایی:

بلیت هواپیما ارزان شد؟

بلیت هواپیما ارزان شد؟

بلیت هواپیما ارزان شد؟

آن طور که پیگیری‌های چراغونی نشان می‌دهد به نظر می‌رسد قیمت بلیت هواپیما با همان نرخی که بر روی سایت‌ها بارگذاری شده به دست شهروندان می رسد اما  اگر شهروندان با گرانفروشی در آژانس‌های هواپیمایی مواجه شدند می‌توانند مشاهدات و تجربیات خود را از خرید بلیت هواپیما و قیمت‌های آن در روزهای اخیر با چراغونی در میان بگذارند.

پایان خبر چراغونی

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "بلیت هواپیما ارزان شد؟ – چراغونی" هستید؟ با کلیک بر روی فرهنگ و هنر، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "بلیت هواپیما ارزان شد؟ – چراغونی"، کلیک کنید.