اجرای برنامه کاهش مصرف سموم کشاورزی / امکان رهیابی محصول با نمونه‌برداری از مزارع

اجرای برنامه کاهش مصرف سموم کشاورزی / امکان رهیابی محصول با نمونه‌برداری از مزارع

مدیرکل امور فراورده‌های غذایی و آشامیدنی سازمان غذا و دارو گفت: اجرای برنامه ملی کاهش مصرف سموم کشاورزی با امکان رهیابی محصول از مزارع با همکاری دو دانشگاه شیراز و مازندران در دستور کار قرار دارد.

به گزارش چراغونی، دکتر عبدلعظیم بهفر اظهار کرد: ارزیابی انبارها و مراکز نگهداری محصولات غذایی در سراسر کشور از آیتم‌های بسیار مهم است و حتما باید مورد پایش قرار گرفته و بازرسی‌ شود که با همکاری بین بخشی امکان پوشش گسترده‌تری ایجاد می‌شود.

بنابر اعلام سازمان غذا و دارو، وی افزود: پایش محصولات غذایی با ریسک بالا مانند محصولات لبنی و دریایی با جدیت بیشتری انجام خواهد شد. همچنین یکی از برنامه‌های دیگر اداره غذا شناسه‌گذاری فرآورده‌های وارداتی است؛ اگرچه در این حوزه میزان واردات محصول نهایی چندان پرتعداد نیست.

مدیرکل امور فراورده‌های غذایی و آشامیدنی سازمان غذا و دارو با اشاره به برنامه کاهش مصرف سموم کشاورزی اظهار کرد: اجرای این برنامه متاسفانه سالیان سال توسط وزارت جهاد کشاورزی ابتر مانده بود، اما با همت دانشگاه علوم پزشکی شیراز و مازندران امکان رهیابی محصول با نمونه برداری از مزارع آغاز شده است.

به گفته وی، برنامه عملیاتی در خصوص آفتکش‌ها نیز در دست انجام است و پایش‌های محصولات از لحاظ فلزات سنگین و نیترات برای ارتقاء سطح سلامت مردم در دستور کار سازمان غذا و دارو قرار دارد.

پایان خبر چراغونی

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "اجرای برنامه کاهش مصرف سموم کشاورزی / امکان رهیابی محصول با نمونه‌برداری از مزارع" هستید؟ با کلیک بر روی پزشکی، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "اجرای برنامه کاهش مصرف سموم کشاورزی / امکان رهیابی محصول با نمونه‌برداری از مزارع"، کلیک کنید.