اعلام پربیننده‌ترین و پرفروش‌ترین سینما‌های کشور در خرداد ماه

اعلام پربیننده‌ترین و پرفروش‌ترین سینما‌های کشور در خرداد ماه

آفتاب‌‌نیوز :

 در ماه گذشته یک میلیون و ۵۹۷ هزار و ۳۱۶ نفر در خرداد ماه به سینما رفتند. همچنین ۶۰ درصد از فروش کل سینمای ایران در خرداد ماه ۱۴۰۳ مربوط به ۴۰ سینمای اول کشور در این ماه بود و جمع کل فروش این سینماها بیش از ۱۰۳ میلیارد و ۵۷۸ میلیون تومان اعلام شد.

به گزارش روابط عمومی موسسه سینماشهر، پردیس سینمایی «کورش» تهران با ۱۴۶ هزار و ۴۸ بیننده و فروش بیش از ۱۰ میلیارد و ۱۸۰ میلیون تومان، پردیس سینمایی «ایران‌مال» تهران با ۱۰۵ هزار و ۹۶۹ بیننده و فروش بیش از ۷ میلیارد و ۶۸۷ میلیون تومان، پردیس «هنر شهر آفتاب» شیراز با ۷۲ هزار و ۸۸۸ بیننده و فروش بیش از ۴ میلیارد و ۸۲۲ میلیون تومان، پردیس سینمایی «آزادی» تهران با ۵۷ هزار و ۴۰۵ بیننده و فروش بیش از ۴ میلیارد و دو میلیون تومان، رتبه اول تا چهارم رده‌بندی سینماها بر اساس بیننده قرار دارند.

پردیس سینمایی «سیتی‌سنتر» اصفهان با ۵۲ هزار و ۹۸۳ نفر بیننده و فروش بیش از ۳ میلیارد و ۶۳۱ میلیون تومان، پردیس سینمایی «هویزه» مشهد با با ۵۲ هزارو ۶۴۴ نفر بیننده و فروش بیش از ۳ میلیارد و ۴۴۵ میلیون تومان، پردیس سینمایی «مگامال» تهران با ۵۱ هزار و ۵۴۴ نفر بیننده و فروش بیش از ۳ میلیارد و ۴۲۵ میلیون تومان، پردیس سینمایی «اکومال» کرج با ۵۱ هزار و ۳۱۷ نفر بیننده و فروش بیش از ۳ میلیارد و ۳۰۴ میلیون تومان، پردیس سینمایی «لوتوس مال» با ۴۹ هزار و ۹۷۵ نفر بیننده و فروش بیش از ۳ میلیارد و ۱۸۶ میلیون تومان و پردیس سینمایی «بام نیایش» تهران با ۴۷ هزار و ۳۲۸ نفر بیننده و فروش بیش از ۳ میلیارد و ۶۳۸ میلیون تومان، در رتبه‌های پنجم تا دهم جدول رتبه‌بندی سینماها در خرداد ماه بر اساس بیننده قرار می‌گیرند.

همچنین استان تهران با فروش بیش از ۷۹ میلیارد و ۹۳۸ میلیون تومان، استان خراسان رضوی با فروش بیش از ۱۷ میلیارد و ۱۷۴ میلیون تومان، استان اصفهان با فروش بیش از ۱۳ میلیارد و ۵۲۳ میلیون تومان، استان فارس با فروش بیش از ۱۰ میلیارد و ۴۹۴ میلیون تومان و استان البرز با فروش بیش از ۸ میلیارد و ۷۱۱ میلیون تومان، پنج استان پرفروش خرداد ماه بودند.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "اعلام پربیننده‌ترین و پرفروش‌ترین سینما‌های کشور در خرداد ماه" هستید؟ با کلیک بر روی فرهنگ و هنر، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "اعلام پربیننده‌ترین و پرفروش‌ترین سینما‌های کشور در خرداد ماه"، کلیک کنید.