ساخت گران‌ترین بوگاتی ویرون جهان با ۲۰ تن آلومینیوم! /عکس

امیرمسعود عابدین_ ‌داستان گران‌ترین بوگاتی ویرون ساخته شده در نوع جالب است. مالک اصلی خودرو عاشق نسخه ویژه ویرون ۱۶.۴ Pur Sang و در عین حال خواهان نسخه گرند اسپرت ویتس نیز بود. Pur Sang به لطف کناره‌های آلومینیومی صیقلی و بخش مرکزی فیبر کربن خود، بسیار ویژه و برجسته بود. بنابراین بدون اطلاع بیشتر برای ساخت این خودرو، قطعات آلومینیومی استفاده شده به هم جوش داده شده بود و سپر جلو که به نظر می‌رسید از آلومینیوم ساخته شده، در واقع رنگ‌آمیزی شده بود.

ساخت گران‌ترین بوگاتی ویرون جهان با ۲۰ تن آلومینیوم! /عکس

این موضوع برای شخصی که این گرند اسپرت ویتس را سفارش داده بود، به اندازه کافی خوشایند نبود. او یک ویرون می‌خواست که در قطعات آلومینیومی غوطه‌ور شود و به هم جوش داده نشده باشد. مهندسان بوگاتی یک برنامه ویژه CAD ایجاد کردند و تعیین کردند که ۲۰ تن آلومینیوم مورد نیاز بوده و ساخت این خودرو بسیار گران تمام می‌شود. این خودروساز فرانسوی این خبر بد را به مالک اطلاع داد، اما مالک دست از تلاش برنداشت.

ساخت گران‌ترین بوگاتی ویرون جهان با ۲۰ تن آلومینیوم! /عکس

طبق گفته مکاترونیک که اکنون وظیفه فروش این خودرو را بر عهده دارد، مالک اصلی تنها شخصی بود که هر یک از شش خودروی سری گرند اسپرت ویتس Legends و چندین ویرون سوپر اسپرت را سفارش داد. او تهدید کرد که اگر بوگاتی، ویتس آلومینیومی مورد نظر او را نسازد، تمام سفارش‌ها را لغو خواهد کرد. بوگاتی بیشتر از سایرین برای ساخت این ویرون زمان صرف کرد.

در حالی که مشخص نیست مالک اصلی دقیقاً چقدر هزینه پرداخت کرده است، اما به نظر می‌رسد که هزینه این تغییرات به‌تنهایی بیشتر از قیمت اصلی گرند اسپرت ویتس ۲٫۵ میلیون دلاری باشد.

ساخت گران‌ترین بوگاتی ویرون جهان با ۲۰ تن آلومینیوم! /عکس

در تضاد با بدنه آلومینیومی صیقلی خودرو، فضای داخلی با چرم قرمز روشن و دوخت های مشکی تزئین شده که روی آن عبارت «Kaq» نوشته شده است. مقدار زیادی فیبر کربن براق در سراسر کنسول وسط یافت می‌شود. مالک اصلی تنها ۷۵۰ کیلومتر با این خودرو مسافت طی کرده است.

ساخت گران‌ترین بوگاتی ویرون جهان با ۲۰ تن آلومینیوم! /عکس

منبع: carscoops

۲۲۷۳۲۲

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "ساخت گران‌ترین بوگاتی ویرون جهان با ۲۰ تن آلومینیوم! /عکس" هستید؟ با کلیک بر روی اقتصادی، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "ساخت گران‌ترین بوگاتی ویرون جهان با ۲۰ تن آلومینیوم! /عکس"، کلیک کنید.