35 درصد از قیمت خودروها کم شد/ سیگنال جدید دلار به بازار خودرو

35 درصد از قیمت خودروها کم شد/ سیگنال جدید دلار به بازار خودرو

به گزارش خبرگزاری چراغونی، اسد کرمی رییس اتحادیه دارندگان نمایشگاه ها و فروشندگان خودروی تهران در تشریح آخرین وضعیت بازار خودروی کشور از افت چشمگیر قیمت ها خبر داد و گفت: کاهش قیمت دلار به کاهش قیمت خودرو در بازار انجامیده و این شرایط اوضاع ناخوشایندی را برای نمایشگاه داران و فروشندگان خودرو رقم زده است.

وی در گفت وگو با ایلنا افزود: از 15 خرداد تاکنون قیمت ها سیر ریزشی گرفته است و اکنون با کاهش 35درصدی قیمت انواع خودروهای خارجی و کاهش 25درصدی خودروهای داخلی مواجه هستیم.

کرمی در ادامه ارزیابی خود را از تاثیر واردات خودرو در بازار تشریح کرد و گفت: بازار همچنان راکد است و اقدام دولت به واردات خودرو و فراهم آمدن امکان ثبت نام برای خودروهای وارداتی به این دلیل که در شمار محدود صورت گرفته است، نتوانست آنچنان که باید تغییر مطلوبی در بازار ایجاد کند زیرا بازار خودرو برای متعادل شدن نیاز به عرضه گسترده تری دارد.

وی افزود: همچنین واردات نباید تنها به افراد حقیقی و حقوقی خاص محدود شود، اگر شمار بیشتر و متنوع تری از مردم بتوانند به خودروهای وارداتی دسترسی داشته باشند بازار متعادل تری خواهیم داشت و این تعداد پاسخگوی تقاضایی که برای خودرو در کشور وجود دارد نیست.

رییس اتحادیه دارندگان نمایشگاه ها و فروشندگان خودروی تهران همچنین تصریح کرد: واردکنندگان بدون نظارت وزارت صمت حواله خودروهای وارداتی را با هر قیمتی که می خواهند معامله می کنند و این امر نیز به نوبه خود بازار را به طور منفی متاثر می کند.

کرمی همچنین در مورد قیمت خودروهای چینی گفت: متاسفانه خاطره حادثه جاده قم که در مورد یکی از محصولات مدیران خودرو اتفاق افتاده بود و به کاهش قیمت این خودروها انجامیده بود مشمول مرور زمان شده و کاهش قیمت این خودروها تداوم نداشته و مردم خیلی زود این اتفاق را فراموش کردند.

223225

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "35 درصد از قیمت خودروها کم شد/ سیگنال جدید دلار به بازار خودرو" هستید؟ با کلیک بر روی اقتصادی، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "35 درصد از قیمت خودروها کم شد/ سیگنال جدید دلار به بازار خودرو"، کلیک کنید.