تشدید نظارت های بهداشتی در آستانه عید قربان/تاکید بر تهیه دام از مراکز مجاز

تشدید نظارت های بهداشتی در آستانه عید قربان/تاکید بر تهیه دام از مراکز مجاز

معاون بهداشت وزارت بهداشت در نامه ای به معاونان بهداشت دانشگاه ها و دانشکده های علوم پزشکی سراسر کشور، بر ضرورت تشدید نظارت های بهداشتی و شرعی بر دام های قربانی در روز عید سعید قربان و همچنین هنگام بازگشت حجاج به کشور تاکید کرد.

به گزارش چراغونی، دکتر حسین فرشیدی در این نامه ضمن ارسال دستورالعمل سازمان دامپزشکی کشور در خصوص ضرورت نظارت بهداشتی و شرعی بر دام های قربانی در روز عید سعید قربان با اشاره به نزدیک شدن به اعیاد قربان و غدیر و بازگشت حجاج بیت الله الحرام تاکید کرده است که « به منظور جلوگیری از مخاطرات احتمالی و حفظ سلامتی هموطنان، نظارت، کنترل و اطلاع رسانی مجدانه توسط بازرسان بهداشت محیط انجام شده و نتایج اقدامات به این معاونت ارسال شود.»

همچنین در بخش دیگری از این نامه، آموزش و اطلاع رسانی به عموم مردم در خصوص دفع بهداشتی امعاء و احشاء و فضولات دامی و تهیه دام از مراکز عرضه دام دارای مجوز از سازمان دامپزشکی، بازرسی و نظارت بهداشتی بر محل های تهیه و طبخ  مواد غذایی مراسم، نذورات و ولیمه بازگشت حجاج، هماهنگی و همکاری لازم با ادارات دامپزشکی در مراسم عید قربان، همکاری در بازرسی و نظارت بر وضعیت بهداشتی محل های فروش دام و همکاری در بازرسی و نظارت بر وضعیت بهداشتی محل های ذبح و کشتار دام مورد تاکید قرار گرفته است.

پایان خبر چراغونی

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "تشدید نظارت های بهداشتی در آستانه عید قربان/تاکید بر تهیه دام از مراکز مجاز" هستید؟ با کلیک بر روی پزشکی، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "تشدید نظارت های بهداشتی در آستانه عید قربان/تاکید بر تهیه دام از مراکز مجاز"، کلیک کنید.