طرح شورای عالی استان ها برای افزایش عمر شورای شهر ششم

طرح شورای عالی استان ها برای افزایش عمر شورای شهر ششم

نایب رییس شورای عالی استان ها از طرح شورای عالی استان ها برای افزایش عمر شورای شهر ششم خبر داد.

به گزارش چراغونی، موسی الرضا حاجی بگلو در نطق پیش از دستور خود در بیست و نهمین اجلاس عمومی شورای عالی استان ها گفت: هنوز باور نداریم که رییس جمهور محبوب را از دست داده ایم. رییس جمهوری که با تلاش و کوشش اتفاقی بی نظیر را رقم زد و عملکرد ایشان آرامشی را به مردم داده بود.

نایب رییس شورای عالی استان ها همچنین یاد شهدای غزه را گرامی داشت و ضمن محکومیت رژیم کودک کش اسراییل افزود: خوشبختانه ملت هایی که راهشان را از دولت هایشان جدا کرده اند، دست این رژیم کودک کش را رو کردند و اجازه ندادند با تبلیغات رسانه ای مظلوم نمایی کند.

وی با اشاره به فعال شدن اصل 131 قانون اساسی گفت: این تدبیر و مدیریت رهبر معظم انقلاب سبب شد کوچک ترین تزلزلی در مدیریت کشور رخ ندهد. اگر چنین اتفاقی در دیگر کشورها رخ می داد قطعا شاهد هرج و مرج در آن کشور بودیم.

حاجی بگلو با اشاره به تایید صلاحیت نامزدهای ریاست جمهوری گفت: همه نامزدها مورد احترام تمام ملت ایران هستند چرا که مورد تایید نظام جمهوری اسلامی قرار گرفتند.

وی تاکید کرد: اولویت اول جمهوری اسلامی ایران مشارکت مردم در انتخابات و اولویت دوم انتخاب اصلح است. بنابراین از جامعه شورایی درخواست داریم تا مردم را برای حضور در پای صندوق های رای دعوت کنند.

نایب رییس شورای عالی استان ها با بیان اینکه از نظر من کوتاه شدن عمر شورای هفتم مطابق قانون نبود، گفت: بر اساس قانون باید شورای ششم توقف یا تمدید شود. بنابراین بر اساس طرح شورای عالی استان ها باید عمر شورای ششم 7 ساله و عمر شورای هفتم 4 ساله باشد. بر اساس قانون چیزی به نام شورای 3 ساله نداریم.

وی ادامه داد: در همین زمینه طرحی از سوی شورای عالی استان ها به مجلس ارسال می شود تا تصمیم گرفته شده و اصلاح شود. از باب مسیولیت خودم به عنوان نماینده شورای کلانشهرها عرض می کنم. اعضای شوراهای کلانشهر می خواهند بدانند که چرا حق الجلسه شوراها تا 70 درصد کاهش یافته است در صورتی که تورم روز به روز افزایش می یابد.

پایان خبر چراغونی

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "طرح شورای عالی استان ها برای افزایش عمر شورای شهر ششم" هستید؟ با کلیک بر روی اجتماعی، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "طرح شورای عالی استان ها برای افزایش عمر شورای شهر ششم"، کلیک کنید.