تاج: فساد برای سال 1400 است که من در فدراسیون نبودم

تاج: فساد برای سال 1400 است که من در فدراسیون نبودم

به گزارش خبرگزاری چراغونی؛ مهدی تاج پس از دیدار تیم ملی فوتبال ایران مقابل ازبکستان در جمع خبرنگاران اظهار داشت: واقعیت این است که ما باید به تیم ملی مان رسیدگی بهتری کنیم. من دو شب پیش جلسه ای با کاپیتان های تیم ملی داشتم، مثلاً در پرواز مشکلاتی داشتند. بازیکنان تا چین را رفتند و بعد در فرودگاه مدتی ماندند و حدود 35 ساعت طول کشیده است. می گفتند این زمان برای ملی پوشان خیلی زیاد است. من هم توضیحات را دادم و گفتم ما اگر هم پول داشته باشیم رفتن به این کشور (هنگ کنگ) به سادگی نبود. ما اصلاً دو سه هواپیما بیشتر نداریم که بتوانند این مسیر را یکسره بروند، به خاطر همین یک مقدار کار سخت شد. من گفتم و آنها هم پذیرفتند و جلسه ای خوبی بود.

وی در ادامه افزود: در مرحله دوم امیدوارم قرعه ای که کشیده می شود خوب باشد، اما هر قرعه ای باشد ما باید آماده صعود به جام جهانی باشیم. تیم ها سرمایه گذاری زیادی کردند و همین ازبکستان در آینده یکی از بهترین تیم های آسیا خواهد بود. ارزیابی من مثبت است. برخی مشکلات را باید حل کنیم و چند بازی تدارکاتی خوب هماهنگ کنیم که همه اینها در حال انجام است.

رییس فدراسیون فوتبال در واکنش به این موضوع که وزیر ورزش اعلام کرده است 110 میلیارد تومان برای ورود VAR در نظر گرفته شده است، گفت: من یک نامه ای به وزیر و به همه ارکان ها زده ام که لیگ آینده تا همه مولفه ها فراهم نشود برگزار نخواهد شد. شما هم باید به ما کمک کنید که در لیگ آینده مشکل نور و VIP حل شود. من روز گذشته به خرم آباد رفتم. خیلی خوب بود و نشاط مردم را دیدم، ولی واقعیت این است که ما نمی توانیم در آن ورزشگاه لیگ برتر را برگزار کنیم. بلیت الکترونیک و 38 مورد دیگر هم وجود دارد. از فردا ستادی در فدراسیون به نام ستاد تامین و تجهیز ورزشگاه ها تشکیل می شود. ما بنا نیست (ورزشگاه ها را) تجهیز کنیم، ولی باید به باشگاه ها تذکر بدهیم. خوشبختانه AFC هم با ما همکاری می کند و یک گروهی را می فرستد که به بازدید از ورزشگاه ها می روند و باید طبق نظر آنها ورزشگاه ها تجهیز شوند. آن دسته از ورزشگاه هایی که آماده هستند، در آنها بازی برگزار می کنیم و هر ورزشگاهی که آماده نباشد، نمی توانیم بازی را در آن برگزار کنیم.

تاج در پاسخ به این پرسش که آیا در صورت آماده نبودن ورزشگاه ها بازی در شهرهای دیگر برگزار می شود، تصریح کرد: حتماً! ضمن اینکه اصلاً ممکن است لیگ عقب بیفتد. VAR هم یکی از این مولفه هاست. ما باید کارهای زیادی در ورزشگاه ها انجام دهیم. باشگاه ها باید هر فردی را روی صندلی خودش بنشانند؛ مثل همه جای دنیا. شما امروز نحوه ورود افراد و نماینده مجلس به ورزشگاه را دیدید. در حالی که در آینده طبق قانون، ناظر بازی فرمانده میدان است و هر تصمیمی بگیرد باید آن اجرا شود. باشگاه باید تصمیم بگیرد میهمانش کجا بشیند. الان چرخه ما معیوب است و در حال اصلاح هستیم. در لیگ آینده باید اصلاح شود.

وی راجع به نامه ای که به دادگستری کرمان برای گرفتن اطلاعات درباره فساد باشگاه مس رفسنجان ارسال کرده است و همچنین صحبت های علی خضریان نماینده مجلس شورای اسلامی در تلویزیون تاکید کرد: ما امروز جلسه ای با آقای خضریان در کمپ تیم ملی داشتیم و معاون صداوسیما هم بود. آنچه مسلم و صحیح است، این است که این پرونده (فساد در باشگاه مس رفسنجان) مدتی قبل در کمیته اخلاق مطرح شد. برخی از ابعاد آن در صلاحیت رسیدگی کمیته اخلاق فدراسیون نبود و باید به محاکم قضایی می رفت. الان هم رفته و تعداد متهمان هفت نفر است؛ بیش از هفت نفر هم نیست. من دیدم که بعضی ها مثلاً می گویند 9 یا 15 نفر! حالا هر کسی با هر کسی مسیله دارد اسمش را وسط می آورد. برای این هفت نفر کیفرخواست صادر شده و بهترین کسی که می تواند در مورد این پرونده صحبت کند دادستان و رییس دادگستری کرمان است، چون قضایی صحبت می کنند. به نظرم فساد در فوتبال بخش های دیگری هم دارد که باید کمیته اخلاق پیگیری کند که در حال پیگیری هم هستند.

«ظاهراً به تازگی افراد دیگری مانند دلال ها نیز به کمیته اخلاق احضار شدند.» رییس فدراسیون فوتبال در واکنش به طرح این موضوع تصریح کرد: بهتر است ما همان کاری را کنیم که حقوقی می گوید و از الان از اسم بردن بپرهیزم. به هر حال کمیته اخلاق با هماهنگی نهادهای نظارتی در حال رسیدگی به تعدادی از این پرونده هاست. حالا اگر مفاسد اینها به شکلی باشد که باید به دادسرا بروند، به آنجا ارجاع می شود، ولی اگر بناست که ما رسیدگی کنیم این کار را انجام می دهیم. آن چیزی که مسلم است، بدون شعار فدراسیون فوتبال به صورت جدی، جدی، جدی پای مبارزه با فساد ایستاده است.

تاج در واکنش به این موضوع که کمیته داوران و سازمان لیگ به عنوان دو نهاد زیرمجموعه او در فدراسیون فوتبال درگیر فساد شده اند و انتظار می رفت رییس فدراسیون زودتر با این متخلفان برخورد کند، توضیح داد: این موضوع برای سال 1400 است؛ در این سال اصلاً من در فدراسیون نبودم. شما می دانید این اخلاق من نیست که بگویم مثلاً من نبودم و فلانی بود. شما می دانید من سال 1400 و زمانی که این اتفاقات افتاده در فدراسیون نبودم، اما الان بله! مسیول پیگیری هستم. الان مسیولم و تا انتها هم پیگیری می کنم؛ منتهی با راهش، با درایت و تدبیر. آن چیزی که مسلم است این است که اگر مس رفسنجان ردپایی داشته و نتیجه ای تغییر کرده باشد، قطعاً با این تیم برخورد خواهد شد. براساس کدهای فیفا وظیفه ماست و قطعاً این کار را خواهیم کرد.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "تاج: فساد برای سال 1400 است که من در فدراسیون نبودم" هستید؟ با کلیک بر روی ورزشی، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "تاج: فساد برای سال 1400 است که من در فدراسیون نبودم"، کلیک کنید.