بالاخره پژوپارس به خط آخر می رسد یا نه؟

بالاخره پژوپارس به خط آخر می رسد یا نه؟

به گزارش چراغونی مردادماه سال گذشته شرکت ایران خودرو با دستور سازمان ملی استاندارد توقف خط تولید این خودرو را اعلام و سورن پلاس را به عنوان خودروی جایگزین معرفی کرد. این شرکت طبق اخطار سازمان ملی استاندارد مبنی بر اینکه پژوپارس تا نیمه اسفندماه فرصت تولید خواهد داشت، نسبت به توسعه خط تولید سورن پلاس برنامه ریزی کرده بود.اما سازمان ملی استاندارد با توجه به تعهد تحویل 172هزار و 418دستگاه پژوپارس توسط ایران خودرو، به سرعت از موضع خود عقب نشینی کرد و از کیفیت این خودرو تا بهار سال آینده اظهار رضایتمندی کرد.

دنیای اقتصاد نوشت:حالا سازمان مذکور پایان خردادماه را زمان توقف تولید پژوپارس اعلام کرده؛ این در شرایطی است که برخی از متقاضیان یا ثبت نام کنندگان هنوز امیدوار به تولید این محصول هستند. ایران خودرو چندی پیش در فراخوانی از ثبت نام کنندگان پژوپارس در سامانه یکپارچه، خواست که محصولی جایگزین انتخاب کنند؛ این در حالی است که ظاهرا نیمی از ثبت نام کنندگان در این زمینه اقدام و نیمی دیگر به امید تداوم تولید این خودرو، برای انتخاب محصول جایگزین مردد هستند. حال شنیده می شود که سازمان ملی استاندارد ظاهرا قصدی برای ارایه مجوز دوباره ندارد. خروج محصولات قدیمی در دولت سیزدهم نیز تداوم یافت و سازمان ملی استاندارد با جدیت، خودروسازان را ملزم به خروج این محصولات از چرخه تولید کرد. حالا خروج پژوپارس قرار است به عنوان دستاورد دولت سیزدهم شناخته شود و سازمان ملی استاندارد نیز در این زمینه اصرار دارد.

اما شرکت تولیدکننده، سه خودروی جایگزین در این زمینه در نظر گرفته است. تارا، 207 و سورن پلاس خودروهایی هستند که به عنوان محصولات جایگزین پژوپارس معرفی شده اند. اما ایران خودرو با در نظر گرفتن تسهیلات 100میلیونی و همچنین تخفیف 15میلیون تومان سورن پلاس، بیشتر متقاضیان را ترغیب به خرید این محصول کرده است.ایران خودرو اواخر سال گذشته قیمت پژوپارس را 50درصد افزایش داد؛ بااین حال همچنان بر حذف این محصول قدیمی اصرار دارد. از سوی دیگر شنیده می شود که تامین قطعه برای پژوپارس نیز در خطوط تولید با مشکلاتی همراه شده است و این مساله بیشتر ایران خودرو را ترغیب به خارج کردن پژو پارس از خط تولید کرده است.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "بالاخره پژوپارس به خط آخر می رسد یا نه؟" هستید؟ با کلیک بر روی اقتصادی، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "بالاخره پژوپارس به خط آخر می رسد یا نه؟"، کلیک کنید.