جوان ترین بازیکنان تاریخ یورو – چراغونی

این ستاره ها همگی در سن پایین طعم حضور در جام ملت های اروپا را چشیده اند.

به گزارش چراغونی، در طول تاریخ تورنمنت های بزرگ اغلب زمینه را برای استعدادهای جوان فراهم کرده اند تا خودشان را به دنیا معرفی کنند. جام ملت های اروپا نیز تفاوتی با بقیه تورنمنت ها ندارد.

این بازیکنان جوان ترین بازیکنانی بودند که تا به حال در مسابقات یورو ظاهر شده اند و برخی هنوز تولد 18 سالگی خود را جشن نگرفته بودند که در این رقابت های معتبر حضور یافتند.

در یورو 2024 نیز ستارگان جوان زیادی حضور دارند. لامینه یامال، ستاره شگفت انگیز اسپانیایی، در صورت حضور در ترکیب اسپانیا در صدر جوان ترین بازیکنان تاریخ یورو قرار خواهد گرفت. این بازیکن اسپانیایی هنوز 17ساله هم نشده است.

جوان ترین بازیکنانی که تا به حال در یورو بازی کرده اند:

5. جمال موسیالا – آلمان (18 سال و 117 روز)

جوان ترین بازیکنان تاریخ یورو

جمال موسیالا تصمیم گرفت نماینده آلمان، کشور زادگاهش، در فوتبال باشد. اعجوبه بایرن مونیخ اولین بازی خود را در مقدماتی جام جهانی مقابل ایسلند در مارس 2021 انجام داد و در یورو 2020 نیز حضور داشت و با حضور در این رقابت ها در بین پنج بازیکن جوان تاریخ یورو قرار گرفت. (یورو 2020 به دلیل همه گیری کرونا با یک سال تاخیر به میزبانی یازده ورزشگاه در یازده شهر از یازده کشور برگزار و با قهرمانی ایتالیا همراه شد.)

4. انزو شیفو – بلژیک (18 سال و 115 روز)

جوان ترین بازیکنان تاریخ یورو

او یکی از بهترین بازیکنان بلژیک در تمام دوران است و 84 بازی ملی برای کشورش انجام داد. اولین بازی شیفو، دیداری دوستانه مقابل مجارستان قبل از یورو 1984 بود. هافبک تهاجمی بلژیک در پیروزی دو بر صفر کشورش مقابل یوگسلاوی در بازی افتتاحیه این رقابت ها بازی کرد تا چهارمین بازیکن جوان تاریخ یورو باشد.

3. جترو ویلمز – هلند (18 سال و 71 روز)

جوان ترین بازیکنان تاریخ یورو

یترو ویلمز، مدافع سابق نیوکاسل، زمانی که برت فان ماروایک هدایت هلند را بر عهده داشت برای یورو 2012 به اردوی لاله های نارنجی دعوت شد و این در شرایطی بود که او هرگز بازی ملی نداشت. ویلمز در هر سه بازی گروهی هلند در ترکیب تیم ملی کشورش قرار داشت اما نتوانست مانع از حذف زودهنگام نارنجی پوشان شود.

2. جود بلینگام – انگلیس (17 سال و 349 روز)

جوان ترین بازیکنان تاریخ یورو

جود بلینگام جوان ترین بازیکن انگلیسی است که در یک تورنمنت برای انگلیس بازی کرده است. هافبک سابق بوروسیا دورتموند که قبلا به عنوان یکی از استعدادهای برتر در فوتبال جهان شناخته شده بود، در یورو 2020 همراه انگلیس به دیدار نهایی رسید ولی بدشانس بود و در نهایت انگلیس در ضریات پنالتی برابر ایتالیا شکست خورد و نتوانست به قهرمانی در این رقابت ها برسد.

1. کاسپر کوزلوفسکی  (17 سال و 246 روز)

جوان ترین بازیکنان تاریخ یورو

تنها شش روز پس از اینکه بلینگام به جوان ترین بازیکن یورو در تمام دوران تبدیل شد، کاسپر کوزلوفسکی رکوردش را شکست. این هافبک در بازی های گروهی لهستان با اسپانیا و سوید از روی نیمکت به زمین بیرون آمد و رکوردشکنی کرد ولی اکنون تقریباً سه سال است که برای تیم ملی کشورش بازی نمی کند.

پایان خبر چراغونی

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "جوان ترین بازیکنان تاریخ یورو – چراغونی" هستید؟ با کلیک بر روی ورزشی، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "جوان ترین بازیکنان تاریخ یورو – چراغونی"، کلیک کنید.