نوبت حماسه – چراغونی

نوبت حماسه - چراغونی

تاکیدات صریح رهبر معظم انقلاب در سالگرد ارتحال امام راحل عظیم الشان، برای همه آنانی که دل در گرو این نظام و انقلاب دارند و همه آنانی که با وجود اختلاف سلیقه ها و حتی نقدهایی که به بخشی از عملکرد دولت داشتند برای تکریم رییس جمهور و یارانش که در مسیر خدمت به مردم جان خود را فدا کردند به میدان آمدند، تکلیف قطعی و حتمی است.

به گزارش چراغونی، روزنامه قدس در سرمقاله شماره امروز خود به قلم جمال رستم زاده نوشت: اسامی نامزدهای نهایی انتخابات ریاست جمهوری روزگذشته توسط شورای نگهبان اعلام و به طور رسمی تبلیغات انتخاباتی نامزدهای چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری آغاز شد. حالا که به تعبیر عامیانه همین ابتدای کار، گوش های دشمنان آویزان شد و در همان مرحله اول با حضور چهره های شاخص اصول گرا، اصلاح طلب، اعتدالی و مستقل حتی بیش از انتظار در وزارت کشور برای ثبت کاندیداتوری، مثل همیشه سناریوی تحریم انتخابات را با شکست جدی به چالش کشید و در نهایت شورای نگهبان نیز با تایید نامزدهایی از همه طیف ها نگذاشت تنور انتخابات سرد بماند، باید امیدوار باشیم تا پس از شورای نگهبان مردم نیز به وظیفه خود عمل کنند و به تعبیر رهبر معظم انقلاب حماسه ای پس از حماسه بیافرینند.

چنانچه معظم له فرمودند: «انتخاباتی که پیش روی ماست، کار بزرگی است؛ اینکه بعد از حادثه ای تلخ، مردم جمع بشوند با آرای بالا مسیول بعدی را انتخاب بکنند، انعکاس این در دنیا انعکاس فوق العاده ای است؛ لذا این انتخابات بسیار مهم است. این حماسه انتخابات، مکمل حماسه بدرقه ی شهیدان است».

تاکیدات صریح رهبر معظم انقلاب در سالگرد ارتحال امام راحل عظیم الشان، برای همه آنانی که دل در گرو این نظام و انقلاب دارند و همه آنانی که با وجود اختلاف سلیقه ها و حتی نقدهایی که به بخشی از عملکرد دولت داشتند برای تکریم رییس جمهور و یارانش که در مسیر خدمت به مردم جان خود را فدا کردند به میدان آمدند، تکلیف قطعی و حتمی است. تکریمی که در واقع ایستادن به احترام خدمت و تلاش شبانه روزی برای مردم بود و نشان داد همه مردم با همه سلایق سیاسی مزه خدمت را زیر دندانشان حس کرده اند و می پسندند که این راه ادامه پیدا کند.

ما مردم هم همیشه با درکنارهم بودنمان در مسایل اجتماعی، فرهنگی، سیاسی، اقتصادی و… به همه دنیا ثابت کرده ایم ما همه اهل یک ولایتیم و این هم ولایتی بودنمان اجازه نمی دهد اجازه بدهیم کسی برایمان نسخه ای بپیچد که عزت و غرورمان را خدشه دار کند. ما مردمی هستیم که اگر قهرمان جهان شدیم و جایی در میدانی پیروز شدیم باهم به خیابان آمدیم و شادی کردیم هرگاه بلای طبیعی بر سرمان آوار شد، کنار هم ایستادیم و آوار اندوه را از سر هم برداشتیم. اگر غمی بر ما رسید کنار هم گریستیم اما صبر کردیم تا دوباره روی پای خود ایستادیم، چنان که رهبر معظم انقلاب هم این ایستادگی را چنین ستودند: «یک واکنش دیگر در مقابل مصیبت این است که در برابر مصیبت ایستادگی کند. یعنی همان چیزی که در تعبیرات قرآنی به آن «صبر» گفته می شود؛ صبر یعنی ایستادگی در مقابل مصیبت؛ بلکه علاوه بر صبر، از مصیبت یک فرصت برای خود بسازد، حماسه بیافریند، از حادثه ی تلخ، نتایج شیرینی بگیرد؛ ملت ایران این دومی را انتخاب کرد. ملت ایران در مقابل این حادثه تلخ حماسه آفرید». حالا هم ایستاده ایم تا دوباره حماسه ای تازه را رقم بزنیم برای ایرانی که مال ماست مال همه ما که اهل این ولایتیم.

این میان آنچه مهم است اینکه به طور طبیعی باید بپذیریم نتایج احراز صلاحیت ها ممکن است با آنچه ما می اندیشیدیم یا انتظار داشتیم کمی متفاوت باشد، اما این در تکلیف ما برای شرکت در انتخابات و انتخاب اصلح از میان نامزدهای تایید صلاحیت شده خللی وارد نمی کند؛ چه اینکه در هر صورت همه ما به استقلال کشور و اقتدار آن باور داریم و قهر با صندوق رایی که درنهایت نام یک نفر در مرحله اول یا دوم از آن به عنوان رییس همه جمهور خارج می شود کار بیهوده ای است. فقط باید بیندیشیم که آنچه امروز کشور ما به آن نیاز دارد ادامه خط پر شور خدمت به مردم است. برای مردمی که در بدرقه شهیدان خدمت حماسه سازی کردند، دوره مدیریت از پشت میز و کار برای حاشیه نشینان از مرکز تمام شده و به رییس جمهوری نیاز دارند که باز هم در میان خودشان آن را ببینند. آنچنان که «بتواند حفره ها و رخنه های اقتصادی و فرهنگی را پُر کند… یک رییس جمهور فعال، پُرکار، آگاه و معتقد به مبانی انقلاب» این ویژگی در میان هر کدام از نامزدهای تایید صلاحیت شده شورای نگهبان باشد، همان رییس جمهور همه ملت ایران است. نوبت همدلی رسیده و رقابت جدی است، همه طیف ها و سلیقه ها حضور دارند و نامزدشان را از پیش معرفی کرده اند، چیزی کم نیست؛ حالا نوبت حماسه است.

پایان خبر چراغونی

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "نوبت حماسه – چراغونی" هستید؟ با کلیک بر روی عمومی، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "نوبت حماسه – چراغونی"، کلیک کنید.