سیل در بنگلادش؛ هزاران نفر در خانه هایشان حبس شده اند

در پی جاری شدن سیل شدید در شهر «سلهت» بنگلادش، 28 منطقه زیر آب رفته و 10 هزار خانواده در خانه های خود محصور مانده اند.

به گزارش چراغونی، به دلیل بالا آمدن سطح آب رودخانه «سورما» به میزان خطرناک در پی بارندگی های شدید و زیر آب ماندن کانال های این شهر، سیل در مناطق کم ارتفاع رخ داده است.

در عین حال ارایه خدمات بهداشتی به دلیل جاری شدن سیل در بیمارستان دانشکده پزشکی «ماگ عثمانی»، بزرگترین بیمارستان سلهت مختل شده است.

بنابر گزارش «داکا تریبون»، مقامات اعلام کردند در این شهر پناهگاه های متعددی برای سیل زدگان مهیا و غذای خشک و آب سالم به آسیب دیدگان رسانده شده است.

سیل در بنگلادش؛ هزاران نفر در خانه هایشان حبس شده اند

از سوی دیگر بخش هایی از هند نیز در روزهای اخیر و پس وقوع طوفان در این منطقه، گرفتار سیل شده است. مقامات می گویند 10 منطقه تحت تاثیر سیل قرار گرفته است.

خبرگزاری شینهوا به نقل از مقامات محلی روز گذشته (سه شنبه) اعلام کرد سیل های اخیر در ایالت «آسام» در شمال شرق هند بیش از 600 هزار نفر را تحت تاثیر قرار داده و جان دست کم 18 تن را در این ایالت گرفته است. همچنین چندین نفر مفقود شده اند اما آمار دقیق آن هنوز مشخص نیست.

سیل در ایالت های دوقلوی آسام و مانیپورِ هند به دنبال باران های شدید در پی طوفان «رمال» که ماه گذشته بین سواحل بنگال غربی و بنگلادش رخ داد، به وقوع پیوسته است.

پایان خبر چراغونی

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "سیل در بنگلادش؛ هزاران نفر در خانه هایشان حبس شده اند" هستید؟ با کلیک بر روی اجتماعی، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "سیل در بنگلادش؛ هزاران نفر در خانه هایشان حبس شده اند"، کلیک کنید.