ابتلای 86 هزار مددجوی کمیته امداد به بیماری های خاص/ کمک300 میلیارد تومانی امداد به این بیماران

ابتلای 86 هزار مددجوی کمیته امداد به بیماری های خاص/ کمک300 میلیارد تومانی امداد به این بیماران

مدیرکل بهداشت، بیمه های اجتماعی و درمان کمیته امداد با اشاره به 86 هزار و 885 نفر از مددجویان تحت پوشش کمیته امداد که دچار بیماری های خاص و صعب العلاج هستند، از نشان دار شدن بیش از 30 هزار نفر از این افراد در صندوق حمایت از بیماری های خاص و صعب العلاج سازمان بیمه سلامت خبر داد.

مجتبی احمدلو در گفت وگو با چراغونی، با اشاره به حمایت کمیته امداد از مددجویان دارای بیماری خاص و صعب العلاج، اظهار کرد: از ابتدای تاسیس کمیته امداد، این نهاد علاوه بر انواع خدمات به مددجویان خود، در حوزه بهداشت، درمان و بیمه خدمات متنوعی را ارایه کرده است، به خصوص بعد از تاسیس معاونت و اداره کل بهداشت، درمان و بیمه در کمیته امداد، به صورت تخصصی تر به این موضوع پرداخته شده است، به گونه ای که کمک به بیماران خاص و صعب العلاج نیز با اولویت در دستور کار قرار گرفت و به دنبال آن شناسایی این افراد در سیستم های کمیته امداد تکمیل شد.

وی ادامه داد: در سال 1401 دولت با تصویب مجلس شورای اسلامی، صندوق حمایت از بیماران خاص و صعب العلاج را در سازمان بیمه سلامت تاسیس و درنهایت نیمه دوم همان سال با منابع مالی به میزان 5 همت آغاز به کار کرد.

به گفته احمدلو، تاکنون سازمان بیمه سلامت با هماهنگی معاونت درمان وزارت بهداشت بیش از 113 نوع بیماری را شناسایی و سازمان های بیمه گر را ملزم به نشان دار کردن آن کرده است.

مدیرکل بهداشت، بیمه های اجتماعی و درمان کمیته امداد با بیان اینکه اعتبارات این صندوق در سال 1402 به 7 همت و در سال 1403 به 9 همت افزایش یافت، تصریح کرد: در اوایل تاسیس این صندوق، به دلیل عدم تکمیل بستر نرم افزاری و شناسایی، بیماران ابتدا هزینه های خود را پرداخت و سپس در قالب خسارت از سازمان بیمه سلامت یا سازمان های بیمه گر خود مبالغ را دریافت می کردند اما طی سال گذشته بیمه سلامت برای حدود 55 نوع بیماری که دارای فراوانی بیشتری هستند سهم صندوق را هنگام دریافت خدمت از صورتحساب بیمار کسر می کند تا بیماران خدمات را راحت تر دریافت کنند و ناچار نشوند اسناد درمانی برای دریافت خسارت تحویل بیمه دهند.

بنابر اظهارات احمدلو، تا 95 درصد اعتبارات صندوق به صورت سیستمی هنگام دریافت خدمت محاسبه و لحاظ می شود و 5 درصد نیز به صورت خسارت مساعدت می شود.

وی در ادامه به ارایه آماری از جمعیت مددجویان تحت پوشش دارای بیماری خاص اشاره کرد و گفت: 86 هزار و 885 نفر از بیماران تحت پوشش کمیته امداد دچار بیماری های خاص و صعب العلاج هستند که بیش از 30 هزار نفر از آنها مشمول لیست بیماری های صندوق بیماری های خاص و صعب العلاج شده اند؛ از میان این 86 هزار و 885 نفر بیمار صعب العلاج، 32 هزار و 634 نفر زمین گیر هستند که هزینه های درمان آنها بسیار بالاست و همچنین 15 هزار نفر از این افراد دچار بیماری سرطان هستند.

به گفته مدیرکل بهداشت، بیمه های اجتماعی و درمان کمیته امداد، به جز کمک های صندوق حمایت از بیماری های خاص و صعب العلاج، کمیته امداد طی سال گذشته برای هزینه درمان مددجویان خود 722 میلیارد تومان مساعدت کرده که نزدیک به   300 میلیارد آن مربوط به بیماران صعب العلاج و زمین گیر بوده است.

پایان خبر چراغونی

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "ابتلای 86 هزار مددجوی کمیته امداد به بیماری های خاص/ کمک300 میلیارد تومانی امداد به این بیماران" هستید؟ با کلیک بر روی اجتماعی، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "ابتلای 86 هزار مددجوی کمیته امداد به بیماری های خاص/ کمک300 میلیارد تومانی امداد به این بیماران"، کلیک کنید.