گزارش تصویری| شاهکار معماری استودیو زاها حدید در ژاپن

گزارش تصویری| شاهکار معماری استودیو زاها حدید در ژاپن

به گزارش خبرگزاری چراغونی، این سازه دیدنی در بالای ایستگاه قطار سریع السیر کولون غربی قرار دارد که در طول ساخت وساز عملیاتی باقی مانده است. به عنوان تنها ایستگاه هنگ کنگ در مسیر راه آهن سریع السیر گوانگژو-شنژن-هنگ کنگ، این پایانه یک دروازه ضروری بین هنگ کنگ و سرزمین اصلی چین است.

این پروژه در ابعاد 9290 متر، شامل دو جفت برج اداری متصل به هم در انتهای شمالی و جنوبی است. همچنین دارای میدان مرکزی است که با آسانسورهایی، دسترسی سریع تر را به سایر نقاط فراهم می کند. این میدان به پارک وی وست کولون راه دارد.

این طرح به دنبال به حداکثر رساندن فضای عمومی در فضای باز و افزایش تهویه طبیعی با رعایت خط الراس کوه های کولون در شمال است. این امر باعث حفظ منظره کوه در سراسر بندر در جزیره هنگ کنگ می شود. این طرح همچنین امکان دسترسی به تراس های سبز را در همه طبقات و چشم اندازهای هنگ کنگ فراهم می کند.

برج ها همچنین در سطوح پایین تر به سمت داخل متمایل می شوند تا فضای بیرون را افزایش دهند و گردش عابر پیاده را تشویق کنند. علاوه بر این، پانل های فتوولتاییک ادغام شده در سطح نما و سقف، میزان انرژی گرفته شده از سیستم الکتریکی شهر را کاهش می دهد. این طراحی با تضمین آسایش و کیفیت هوای مطلوب و صرفه جویی در مصرف انرژی انجام شده است. این ساختمان ها دارای یک مرکز با بازیابی گرما، خنک کننده آب دریا، سیستم های HVAC با راندمان بالا و سیستم مدیریت هوشمند هستند.

منبع: archdaily

227227

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "گزارش تصویری| شاهکار معماری استودیو زاها حدید در ژاپن" هستید؟ با کلیک بر روی پزشکی، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "گزارش تصویری| شاهکار معماری استودیو زاها حدید در ژاپن"، کلیک کنید.