هشدار نارنجی هواشناسی برای 15 استان؛ باران و سیل در راه است

هشدار نارنجی هواشناسی برای 15 استان؛ باران و سیل در راه است

آفتاب نیوز :

اطلاعیه سازمان هواشناسی به شرح زیر است.

توصیف سامانه: تشدید فعالیت سامانه بارشی به همراه ناپایدار های محلی

زمان پایان: چهارشنبه 1403/03/02

نوع مخاطره: رگبار باران، رعدو برق، تگرگ، مه، صاعقه و وزش باد نسبتا شدید تا شدید

منطقه اثر:

سه شنبه 1403/03/01: اردبیل، آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، زنجان، البرز، قزوین، تهران، گیلان، مازندران، دامنه و ارتفاعات استان های کردستان، گلستان و سمنان، شمال مرکزی، نیمه شمالی همدان و نیمه غربی قم.

چهارشنبه 1403/03/02: اردبیل، گیلان، مازندران، گلستان، آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، کردستان، زنجان، همدان، مرکزی، تهران، البرز، قزوین، غرب قم، شمال غرب اصفهان و نیمه شمالی استان های خراسان شمالی و سمنان.

اثر مخاطره: اختلال در ناوگان حمل و نقل، کاهش دید، لغزندگی جاده ها، آبگرفتگی معابر، جاری شدن روان آب، سیلابی شدن مسیل ها، طغیان رودخانه های فصلی، صاعقه، رخداد تگرگ، خسارت به سازه های موقت از جمله بنرها، داربست ها و تابلو های تبلیغاتی، اختلال در ناوگان حمل و نقل و در نواحی کوهستانی احتمال سقوط سنگ و خسارت به محصولات باغی و زراعی

توصیه: پرهیز از سفر های غیر ضروری، خودداری از جابجایی با گلایدر و هواپیما های سبک، عدم اتراق در حاشیه و بستر رودخانه ها و مسیل ها، پرهیز از فعالیت های کوه نوردی، خودداری از چرای دام و تردد عشایر در حاشیه رودخانه ها و نواحی مرتفع، اطمینان از استحکام سازه های موقت، لایروبی کانال ها و آب رو ها و بویژه در نواحی سردسیر کنترل دما و رطوبت در سالن های پرورشی و استفاده از محلول های ضد تنش در گیاهان باغی و زراعی.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "هشدار نارنجی هواشناسی برای 15 استان؛ باران و سیل در راه است" هستید؟ با کلیک بر روی حوادث، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "هشدار نارنجی هواشناسی برای 15 استان؛ باران و سیل در راه است"، کلیک کنید.