یزدانی خاک 86 کیلو را خورده و المپیک حق اوست

یزدانی خاک 86 کیلو را خورده و المپیک حق اوست

به گزارش خبرگزاری چراغونی؛ هادی وفایی پور در گفت وگو با چراغونی درباره اینکه گفته شده در مسابقات جام تختی کشتی نخواهد گرفت، اظهار داشت: بدنم هنوز بعد از آن بیماری، برنگشته است. من قبل از مسابقات آسیایی مریض شدم و در حین مسابقات هم وضعیتم خوب نبود. یک سرماخوردگی شدید که بعد از بازگشت از آسیایی هم چون در حین بیماری، تمرین و مسابقه داشتم، شرایطم بدتر شد.

وی ادامه داد: روز اول اردو، پزشک تیم ملی گفت بدنم عفونت دارد و دارو داد و گفت استراحت کنم تا سایر اردونشینان مریض نشوند. من آنتی بیوتیک ها را استفاده کردم، اما باز هم خوب نشدم. آنقدر آنتی بیوتیک استفاده کردم که بدنم شد 85 کیلو، در حالی که من در حالت عادی 90 کیلو هستم. بدنم خشک شده بود و الان تازه یک هفته است که تمرین را شروع کرده ام. 20 روز تمرین نداشتم و در این مدت کم باقیمانده تا مسابقه هم نمی توانم فشار بیاورم. وزنه می زنم، اما شرایط خوبی برای مسابقه ندارم.

وفایی پور در پاسخ به این سوال که آیا بازگشت حسن یزدانی و گزینه بودن کامران قاسم پور دلیل غیبت او در جام تختی نیست، تاکید کرد: حسن یزدانی که بحثش جداست. او قرار است به مسابقه ای اعزام شود که سطحش شاید حتی به اندازه المپیک بالا باشد، چون آخرین مسابقه رنکینگ دار اتحادیه جهانی است. قطعاً مسابقات سنگین است و از نظر من هر کسی در مجارستان اول شود، می تواند شانس مدال المپیک هم باشد. حسن یزدانی قرار است آنجا کشتی بگیرد و ان شاءالله کتفش و آمادگی بدنش هم جواب می دهد. قطعاً حق یزدانی است در المپیک کشتی بگیرد، سهمیه را هم خودش در بلگراد گرفته، آنهم به زحمت و با کتفی مصدوم. یزدانی خاک وزن 86 کیلوگرم را خورده است و باید اولین گزینه باشد.

کشتی گیر مدعی همدانی که در مسابقات قهرمانی کشور با شکست علی سوادکوهی در فینال، مجوز حضور در مسابقات قهرمانی آسیا را به دست آورد، گفت: من حتی اگر در مسابقات آسیایی اول هم می شدم دوست داشتم حسن یزدانی به المپیک برود. او کتفش را عمل کرد که در چرخه غایب بود. اگر هم خدای ناکرده در مجارستان شرایطش خوب نبود، به نظر من نه به صلاح خودش هست به پاریس برود و نه تیم ملی.

258 258

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "یزدانی خاک 86 کیلو را خورده و المپیک حق اوست" هستید؟ با کلیک بر روی ورزشی، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "یزدانی خاک 86 کیلو را خورده و المپیک حق اوست"، کلیک کنید.