مطالعات تعیین مناطق آلوده به نفت و گاز مسجدسلیمان انجام می شود

مطالعات تعیین مناطق آلوده به نفت و گاز مسجدسلیمان انجام می شود

چراغونی/خوزستان رییس اداره محیط زیست مسجدسلیمان بر لزوم تسریع در انجام پروژه مطالعات تعیین مناطق آلوده این شهرستان تاکید کرد.

مصطفی یوسفی در گفت وگو با چراغونی با اشاره به برگزاری جلسه کمیته بررسی نشت ترکیبات هیدروکربنی در اداره مرکزی شرکت بهره برداری نفت و گاز مسجدسلیمان اظهار کرد: این جلسه با حضور نمایندگان شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب، شرکت نفت مسجدسلیمان و دانشگاه سهند تبریز به منظور بررسی دلایل افزایش چشمه های گوگردی و نفتی در محلات مسجدسلیمان و بررسی طرح مطالعات میزان آلاینده ها در مناطق آلوده شهرستان برگزار و در خصوص نحوه انجام کار و روش های تعیین دلایل نشت مواد گوگردی و نفتی در مناطق مسکونی مسجدسلیمان بحث و مذاکره شد.

وی گفت: توسعه شهرستان مسجدسلیمان به دلیل تعیین تکلیف نشدن مناطق آلوده به نفت و گاز در این شهرستان به تعویق افتاده و طرح تفضیلی شهرستان تاکنون نهایی نشده است.

رییس اداره محیط زیست مسجدسلیمان با تاکید بر لزوم تسریع در انجام پروژه مطالعات تعیین مناطق آلوده، گفت: در این جلسه در خصوص تعیین تکلیف جابه جایی نهایی مناطق دارای پتانسیل نشت نفت و گاز و نیاز پژوهشی با عنوان مطالعات ارزیابی، پهنه بندی و تعیین مناطق دارای پتانسیل نشت و ترکیبات هیدروکربوری در سطح مسجدسلیمان و ارایه راهکارهای مدیریتی مطرح شد.

وی بیان کرد: در پایان مقرر شد دانشگاه سهند تبریز با هماهنگی اداره محیط زیست در اسرع وقت نسبت به شروع مطالعات اقدام کند و در زمینه وجود چندین چشمه خروج سیالات هیدروکربوری حاوی گوگرد در مسیر آبراهه منتهی به منطقه نمره یک، برای اطمینان از وضعیت نشت در چاه 98 بررسی های لازم انجام و به اداره محیط زیست گزارش شود.

پایان خبر چراغونی

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "مطالعات تعیین مناطق آلوده به نفت و گاز مسجدسلیمان انجام می شود" هستید؟ با کلیک بر روی اجتماعی، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "مطالعات تعیین مناطق آلوده به نفت و گاز مسجدسلیمان انجام می شود"، کلیک کنید.