الگوی حکمرانی امدادگری در هلال احمر مدون شود

الگوی حکمرانی امدادگری در هلال احمر مدون شود

دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی با بیان اینکه الگوی حکمرانی ولایی مردمی را در امدادگری هلال احمر شاهدیم، گفت: این الگو باید مدون شود.

به گزارش چراغونی، حجت الاسلام و المسلمین خسروپناه در دومین همایش مبلغان بشردوستی که به مناسبت هفته هلال احمر برگزار شد، گفت: هلال احمر در کمک به مردم بحران زده سایر کشورها همواره پیشتاز است. در حوزه پزشکی، آموزشی، امدادی و … نیز هلال احمر خدمات فراوانی دارد.

وی در ادامه گفت: تفاوت هلال احمر با سایر ارگان ها این است که هلال احمر از الگوی حکمرانی امدادگری برخوردار است ولی هنوز این الگو مدون نشده است. یکی از مراکزی که می توان به صراحت اعلام کرد که الگوی حکمرانی دارد هلال احمر است. در هلال احمر از رصد و تصدی گری تا سیاست گذاری را شاهد هستیم.

دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: الگوی حکمرانی ولایی – مردمی  را در هلال شاهدیم، ولی این الگو باید مدون و در دانشگاه ها و درس های سیاست گذاری و نظریه پردازی تدریس شود.

خسروپناه افزود: یکی از دستاوردهای هلال احمر، همین الگوی حکمرانی است که عاملی برای پیوند هلال احمر با حوزه های علمیه است. هلال احمر یک نهاد مردمی است و حوزه علمیه هم نهادی با مرجعیت مردم پایه است، از این نظر بین هلال احمر و حوزه های علمیه اشتراک وجود دارد.

خسروپناه با بیان اینکه هلال احمر وظیفه کمک به مردم آسیب دیده از حوادث را بر عهده دارد و حوزه های علمیه هم وظیفه کمک دینی به مردم را بر عهده دارند افزود: از سوی دیگر پشتوانه اقدامات هلال احمر  ارزش های انسانی و اخلاقی و پشتوانه های حِکمی است.

انتهای پیاک

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "الگوی حکمرانی امدادگری در هلال احمر مدون شود" هستید؟ با کلیک بر روی حوادث، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "الگوی حکمرانی امدادگری در هلال احمر مدون شود"، کلیک کنید.