افزایش توانمندی ایران در بازرسی و تعیین استاندارد تجهیزات صنعت نفت

افزایش توانمندی ایران در بازرسی و تعیین استاندارد تجهیزات صنعت نفت

معاون بازرسی کالا و تجهیزات صنعتی یک شرکت دانش بنیان گفت: در صنعت نفت برای صدور گواهی استاندارد و بازرسی دانش کافی وجود دارد و می توان گفت دانش روز بازرسی در تجهیزات صنعت نفت را در داخل کشور کسب کرده ایم و هیچ نیاز خارجی در این حوزه وجود ندارد.

به گزارش چراغونی، یوسف باقریان در حاشیه بیست و هشتمین نمایشگاه بین المللی نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی در جمع خبرنگاران با بیان اینکه صنعت نفت و گاز جز قدیمی ترین صنعت در حوزه بازرسی است، اظهار کرد: استاندارهایی که مربوط به نفت، گاز و پتروشیمی می شود قدیمی بوده البته از این استاندارد در بخش فولاد و فلزات نیز استفاده شده است.

وی با بیان اینکه بازرسی های صنعتی تقریبا یکسان است چراکه از تجهیزات استاندارد یکسان بازرسی صورت می گیرد، گفت: بازرسی ها به دو نوع تقسیم می شوند، بازرسی هایی برای پروژه هایی که در حال ساخت هستند و هنوز پروژه به بهره برداری نرسیده است که در این پروژه بازرس تجهیزات را با استاندارد های مورد تایید تطبیق می دهد و بعد از آن نصب صورت می گیرد.

معاون بازرسی کالا و تجهیزات صنعتی شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران بیان اینکه تعدادی بازرس نیز حین نصب حضور دارند و زمانی که در نهایت تجهیز به مرحله بهره برداری می رسد بازرس تایید نهایی را اعلام میکند، گفت: تجهیزات صنعت نفت که در داخل کشور تولید می شود تحت نظارت قرار دارد و در مرحله نهایی می توانیم تایید کنیم که استانداردهای لازم در تجهیز مورد نظر اعمال شده است.

باقریان با بیان اینکه تاییدیه و نظارت بر اساس شاخص های بین المللی صورت می گیرد، گفت: نظارت و تاییدیه بر اساس شاخص IPA که شاخص مورد تایید آمریکا است درنظر گرفته می شود اما باید توجه داشت که پروژه هایی که مورد تایید قرار می گیرد منوط به این است که خریدار گواهی استاندارد را بپذیرد.

به گفته وی در سال های گذشته گواهی که سازمان استاندارد تحت عنوان 17020 صادر می کرد بین المللی نبود اما امسال برای اولین بار این گواهی صادر می شود که در این صورت شرکت تولید کننده می تواند از گواهی های  شرکت های ایرانی برای صادرات محصولات خود استفاده کنند.

پایان خبر چراغونی

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "افزایش توانمندی ایران در بازرسی و تعیین استاندارد تجهیزات صنعت نفت" هستید؟ با کلیک بر روی اقتصادی، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "افزایش توانمندی ایران در بازرسی و تعیین استاندارد تجهیزات صنعت نفت"، کلیک کنید.