آمازون وارد بازار مخابرات جهانی شد

آمازون وارد بازار مخابرات جهانی شد

شرکت تلفونیکای آلمان، یک میلیون مشترک شبکه نسل پنجم خود را در اواخر ماه میلادی جاری به فضای ابری شرکت خدمات وب آمازون (AWS) منتقل خواهد کرد.

به گزارش چراغونی، این یک اقدام متهورانه از سوی فروشگاه اینترنتی آمازون برای ورود به بازار مخابرات جهانی است.

هر چند بعضی از شبکه های مخابراتی، فناوری اطلاعات (آی تی) و سایر فعالیت های غیر اصلی خود را به فضای ابری عمومی منتقل کرده اند، زیرمجموعه گروه اسپانیایی تلفونیکا در آلمان، نخستین اپراتوری در جهان است که شبکه اصلی خود را به یک فضای ابری عمومی منتقل می کند.

شرکت های خدمات رایانش ابری مانند آمازون و مایکروسافت، در تلاش برای ورود بیشتر به بخش مخابرات و کسب میلیاردها دلار درآمد بیشتر هستند اما اپراتورها به دلیل نگرانی نسبت به قابلیت فضاهای ابری عمومی در اداره یک شبکه موبایل، تاکنون احتیاط به خرج داده اند.

مالیک رایو، مدیر ارشد فناوری و اطلاعات شرکت «او تو تلفونیکا» معروف به «تلفونیکا جرمانی» به رویترز گفت: می خواهم ببینم این طرح حداقل به مدت یک تا دو فصل کار می کند و یک نقشه راه برای جابجایی حداقل 30 تا 40 درصد از مشتریانم تا سال 2026-2025 داشته باشم.

 این شرکت 45 میلیون مشتری در آلمان دارد.

شرکت خدمات وب آمازون و تلفونیکا، جزییات مالی قرارداد خود را فاش نکردند.

شبکه اصلی که از سرورهای با کارایی بالا در دیتاسنترها تشکیل شده، قلب یک شبکه تلفن همراه است که به شکل ایمن، داده ها و تماس ها را با سرعت بالا هدایت می کند. فضای ابری عمومی، هزینه ها را کاهش داده، مقیاس را افزایش داده و اجازه می دهد تعمیرات بدون اختلال در خدمات انجام شود.

شرکت «دیش» (Dish) مستقر در آمریکا که شبکه موبایل خود را از ابتدا ساخته است، در سال 2021 تبدیل به تنها شرکت مخابراتی شد که از خدمات ابری آمازون برای شبکه اصلی خود استفاده کرد.

جان هافمیر، نایب رییس خدمات وب آمازون در مصاحبه ای گفته بود: مورد «دیش» خیلی راحت تر بود زیرا آنها هیچ سیستم موجودی نداشتند که برای کار در ابر، نیاز به تغییرات داشته باشد.

نوکیا که با «دیش» همکاری داشته، نرم افزار فراهم خواهد کرد و شرکت خدمات وب آمازون، زیرساخت خود را برای تلفونیکا فراهم می کند. تلفونیکا ابتدا با خدمات وب آمازون و اریکسون کار کرد و سپس به همکاری با نوکیا و خدمات وب آمازون روی آورد.

بر اساس گزارش بلومبرگ، انتظار می رود بازار ابری مخابرات جهانی از 19.7 میلیارد دلار در سال 2021، به 108.7 میلیارد دلار تا سال 2030 رشد کند و پیشران رشد برای شرکت هایی مانند آمازون شود.

پایان خبر چراغونی

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "آمازون وارد بازار مخابرات جهانی شد" هستید؟ با کلیک بر روی اقتصادی، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "آمازون وارد بازار مخابرات جهانی شد"، کلیک کنید.