دستورالعمل دادستانی کل کشور درباره طرح نور به زودی ابلاغ می شود

دستورالعمل دادستانی کل کشور درباره طرح نور به زودی ابلاغ می شود

دادستان کل کشور گفت که به زودی دستورالعملی برای اجرای مطلوب طرح نور به فراجا ابلاغ می شود.

به گزارش چراغونی، حجت الاسلام والمسلمین محمد موحدی آزاد در نشستی با حضور معاونان دادستان کل، قضات و دادیاران دادسرای دیوان عالی کشور و همچنین رییس شوراهای حل اختلاف استان تهران با اشاره به اینکه در سند تحول و تعالی قوه قضاییه 34 تکلیف به صورت ویژه برای دادستانی کل در نظر گرفته شده، تصریح کرد: ضرورت دارد برای اجرای طرح های تدوین شده در این سند، برنامه ریزی مدونی از سوی دادستان ها و حوزه های مربوطه انجام گیرد.

وی همچنین عنوان کرد: با تشکیل کمیته علمی و کارگروه های این گونه ای به دنبال تولید علم و فکر و در نهایت خلق کارهای نوآورانه، مبتکرانه و خلاقانه با محوریت آگاهی بخشی برای ارایه خدمت بهتر و بیشتر به مردم هستیم.

دادستان کل کشور به موضوع تقدم فرهنگ سازی در تمامی امور پرداخت و گفت: 45 سال فرصت زیادی برای فرهنگ سازی در حوزه های مختلف علمی، اجتماعی و سیاسی نیست و باید برنامه ریزی های ما در هر حوزه با نگاه با عبرت گیری از گذشته و نگاه به آینده باشد.

موحدی آزاد تصریح کرد: برخی ناهنجاری های اجتماعی امروز در حوزه عفاف و حجاب در سطح جامعه، آثار همان قانون غلط کشف حجاب رضاخانی است که دشمن به دنبالش بود، چنانچه انگلیس نیز برای تغییر فرهنگ هند، در ابتدا به سراغ تغییر زبان مردم آن منطقه رفت و اثر شوم خود را در طول سال های بعد گذاشت.

وی با بیان اینکه کلیات طرح نور فراجا مورد تایید است و از اقدامات قانونی آنان حمایت می کنیم، عنوان کرد: برای اجرای صحیح طرح، دستورالعملی از سوی دادستانی کل تهیه و به زودی به فراجا ابلاغ می شود.

دادستان کل کشور تصریح کرد: لازم است در اجرای طرح نور؛ نکاتی به مانند تقویت نقاط ایجابی، سطح بندی درباره بدحجابی در نظر گرفته شود و تمرکز بر برخورد با جرایم سازمان یافته و درباره شل حجابی توصیه و تاکید ما انجام اقدامات ارشادی با رویکرد متنبه شدن افراد است.

موحدی آزاد با بیان اینکه کنترل فضای مجازی و برخورد با شبکه های سازمان یافته به ویژه در حوزه تولید و عرضه لباس های ناهنجار هم باید از سوی متولیان امر در دستور کار قرار گیرد، تاکید کرد: طرح نور بایستی به صورت هوشمند در برخی مکان های خاص که ترویج دهنده نوعی از پوشش خاص در جامعه هستند نیز حضور جدی داشته باشد.

وی ادامه داد: برخی اقدامات نوآورانه قانون جدید شوراها سبب کاهش آمار پرونده های ورودی به مراجع قضایی می شود.

دادستان کل کشور گفت: در حوزه شوراهای حل اختلاف که با هدف ایجاد صلح و سازش راه اندازی شد نیاز به گذشت زمان داریم و قانون جدید شوراها و تشکیل دادگاه های صلح با وجود نقدهایی که بر آن است، به نظر می رسد در مسیری حرکت می کند که امور را بیشتر به سمت کارهای مدنی و دخالت دادن مردم برای تثبیت فرهنگ صلح و سازش سوق دهد.

موحدی آزاد همچنین افزود: قضات در صدور رای دقت بسیار داشته باشند، چرا که یک رای اگر متقن و عالمانه باشد در اصلاح فرهنگ غلط، تربیت و شکوفایی استعدادهای نهفته مثبت انسان ها، اثرگذار است.

در این نشست معاونین دادستان کل علاوه بر ارایه گزارشی از عملکرد چند ماهه اخیر حوزه کاری خود نظرات و پیشنهاداتی درباره قانون جدید شوراها بیان کردند.

همچنین مهدوی، رییس شوراهای حل اختلاف استان تهران به تشریح قانون جدید شوراها و ایجاد دادگاه های صلح در این نشست پرداخت.

مباحث حدنگاری، تاکید بر تعامل با فعالان بخش خصوصی و تولیدکنندگان به منظور تحقق شعار سال و همچنین ضرورت اصلاح قوانین مبارزه با جرایم فضای مجازی و حوزه مبارزه با قاچاق مواد مخدر به منظور پیشگیری از وقوع جرم و آسیب های اجتماعی از دیگر مواردی بود که مطرح شد.

پایان خبر چراغونی

 
پایان خبر چراغونی

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "دستورالعمل دادستانی کل کشور درباره طرح نور به زودی ابلاغ می شود" هستید؟ با کلیک بر روی حوادث، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "دستورالعمل دادستانی کل کشور درباره طرح نور به زودی ابلاغ می شود"، کلیک کنید.