نذر علوفه در پررونق ترین روستای گردشگری حاشیه پارک ملی توران

چراغونی/سمنان رییس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی شهرستان شاهرود از پویش نذر علوفه توسط اهالی روستای گردشگری قلعه بالا خبر داد.

مرتضی نظری امروز، 17 اردیبهشت ماه بااعلام این خبر اظهار کرد: با توجه به هم جواری روستای هدف گردشگری قلعه بالا با پارک ملی توران با وجود تنوع حیات وش فراوان در این منطقه، پویش نذر علوفه برای حفاظت از حیات وحش توسط اهالی روستای گردشگری قلعه بالا انجام شده است.

رییس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی شهرستان شاهرود افزود: پارک ملی توران ازجمله مهم ترین و معدود زیستگاه های باقی مانده یوز آسیایی و گور ایرانی و … در کشور است

نظری بابیان اینکه گردشگری یکی از پویاترین بخش های اقتصادی جهان به شمار می آید، افزود: به دلیل وجود جاذبه های طبیعی و تاریخی، وستای هدف گردشگری قلعه بالا یکی از مقاصد اصلی گردشگران داخلی و خارجی استان و کشور محسوب می شود.

رییس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی شهرستان شاهرود از تجهیز فروشگاه های روستای هدف گردشگری قلعه بالا به دستگاه پرداخت الکترونیک خبر داد و گفت: به منظور توسعه زیرساخت های روستای هدف گردشگری قلعه بالا، تمامی فروشگاه های صنایع دستی و سوپرمارکت های این روستا به دستگاه پرداخت الکترونیک مجهز شدند.

وی با بیان اینکه روستای هدف گردشگری قلعه بالا از آب آشامیدنی لوله کشی شده بهرمند است ادامه داد: روستای هدف گردشگری قلعه بالا، با برخورداری از اقامتگاه های بوم گردی متعدد در سالیان اخیر با استقبال زیاد گردشگران خارجی و داخلی و توسعه زیرساخت های روستا مواجه بوده است که وجود آب آشامیدنی لوله کشی شده ازجمله زیرساخت های این روستا است.

 نظری تاکید کرد: توسعه زیرساخت ها و بهره برداری صحیح از ظرفیت جاذبه های طبیعی یکی از مهم ترین ارکان گردشگری و به تبع آن رشد اقتصاد گردشگری است.

به گزارش چراغونی- روستای تاریخی قلعه بالا در فاصله 21 کیلومتری از شهر بیارجمند و در شرق شهرستان شاهرود واقع شده است. این روستا در حوالی پارک ملی «خارتوران» و در دامنۀ کوهی بلند در فاصله 140 کیلومتری جنوب شهرستان شاهرود و 24 کیلومتری شهر «بیارجمند» استان سمنان واقع شده است. پیشینه تاریخی این روستا حدودا به قرن چهارم هجری برمی گردد. از ویژگی های روستای «قلعه بالا» می توان به کوچه های خشتی و باریک که همه آن ها به هم راه دارند و دشت پهناور «بیارجمند» اشاره کرد. 

نذر علوفه در پررونق ترین روستای گردشگری حاشیه پارک ملی توران

پایان خبر چراغونی

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "نذر علوفه در پررونق ترین روستای گردشگری حاشیه پارک ملی توران" هستید؟ با کلیک بر روی فرهنگ و هنر، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "نذر علوفه در پررونق ترین روستای گردشگری حاشیه پارک ملی توران"، کلیک کنید.