170 هزار طرح نهضت ملی مسکن در شهرهای جدید کشور فعال است – خبرگزاری چراغونی | اخبار ایران و جهان

170 هزار طرح نهضت ملی مسکن در شهرهای جدید کشور فعال است - خبرگزاری چراغونی | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار چراغونی، سید مهدی میرجوادی ظهر سه شنبه در نشست با اصحاب رسانه اظهار کرد: بیش از 12 هزار قطعه زمین در قالب انفرادی و جمعی و 3 هزار قطعه زمین در قالب طرح جوانی جمعیت در شهرهای جدید کشور در طرح نهضت ملی مسکن، واگذار شده است.

وی افزود: در راستای ساماندهی جمعیت کلانشهرها، سیاست شهرهای جدید از دهه 60 در کشور عملیاتی شد و اجرای طرح های حمایتی مسکن چراغونی و نهضت ملی سبب شد واگذاری مسکن در شهرهای جدید به شدت افزایش یابد و جمعیت در این سکونتگاهها بیشتر شود.

مدیرکل دفتر توسعه امور مسکن شهرهای جدید، شکل گیری ساختار شهرهای جدید کشور را بر اساس طرح جامع و اصول مهندسی عنوان کرد و گفت: اکنون در وزارت راه و شهرسازی، مکان یابی 27 نقطه شهرک های ساحلی در کشور با جدیت دنبال می شود که در ماه های اخیر در این راستا عملیات اجرایی نخستین شهرک ساحلی در بندر عباس کلید خورد.

70 هزار واحد مسکن چراغونی در کشور تعیین تکلیف شده است

میرجوادی با بیان اینکه در سطح کشور بالغ بر 170 هزار واحد طرح نهضت ملی در شهرهای جدید کشور فعال است، افزود: 100 هزار واحد مسکن چراغونی از دولت قبل در شهرهای جدید کشور باقی مانده بود که اکنون 70 هزار واحد آن تعیین تکلیف و تحویل متقاضیان شده و 30 هزار واحد باقی مانده دارای نواقصی است که باید در اسرع وقت رفع شود و پرونده مسکن چراغونی بسته شود.

میرجوادی تاکید کرد: بر اساس دستور وزیر راه وشهرسازی، در سال جاری، هر ماه واحدهای مسکونی طرح نهضت ملی تحویل متقاضیان خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه ماه گذشته در سهند هزار واحد طرح نهضت ملی مسکن تحویل شد، گفت: همچنین در آینده نزدیک در پردیس و هشتگرد شاهد افتتاح پروژه های نهضت ملی و مسکن چراغونی خواهیم بود همچنین مقرر شد در شهر جدید امیرکبیر نیز اقدامات نهایی 200 واحد مسکونی انجام شود.

مدیر کل دفتر توسعه امور مسکن شهرهای جدید کشور بیان کرد: سال گذشته، میانگین پیشرفت در شهر مهاجران و امیر کبیر 35 درصد بوده و باید اذعان کرد که اکنون شهر جدید مهاجران اقتصاد محور است که می تواند تولید و درآمد به همراه داشته باشد، اما شهر امیرکبیر با نقطه مطلوب فاصله دارد و برای شکل گیری این شهر، باید زیرساخت ها فراهم شود.

مدیرکل دفترتوسعه امور مسکن شهرهای جدید افزود: در شهر جدید امیر کبیر، سیاست دولت بر ویلایی سازی و واگذاری قطعات زمین است و انتظار داریم طرح حمایتی نهضت ملی در شهر امیرکبیر به خوبی دنبال شود همچنین امید است بانک ها بر مبنای قانون جهش مسکن، سهمیه 20 درصدی که بانک مرکزی تعیین کرده را پرداخت کنند.

2 میلیون و 500 هزار واحد مسکونی در کل کشور ساخته می شود

میرجوادی گفت: بر اساس آخرین آمار، اکنون بیش از 2میلیون و 500 هزار واحد مسکونی در کل کشور در حال ساخت است و دولت شیوه های گوناگونی از جمله انبوه سازی، واگذاری انفرادی و گروهی را برای اجرای طرح نهضت ملی به کار گرفته است.

وی عنوان کرد: وزارت راه و شهرسازی متولی ساخت مسکن است اما تحقق این مهم نیازمند تعامل و هم افزایی سایر دستگاههای اجرایی ذیربط، بانکها و خدمات رسان است.

مدیر کل دفتر توسعه امور مسکن شهرهای جدید گفت: در کشور ظرفیت ساخت 4 میلیون مسکن وجود دارد که این طرح در دستور کار دولت سیزدهم قرار گرفت اما این مهم با همکاری و مشارکت دستگاه های اجرایی محقق می شود و به طور حتم سال جاری، کارنامه حوزه مسکن درخشان است.

میرجوادی تاکید کرد: چند سال اخیر دولت سیاست های مختلفی در راستای کنترل قیمت مسکن اعمال کرده که تا حدی موفق شده چرا که مهم ترین بخش سبد خانوار، تامین مسکن است و در سبد خانوار، هزینه های 50 تا 70 درصدی دارد.

پرداخت تسهیلات مسکن از 400 هزار واحد شبکه بانکی کشور

میر جوادی با بیان اینکه تاکنون تسهیلات مسکن از سوی 400 هزار واحد شبکه بانکی کشور پرداخت شده ست، گفت: توسعه و تامین مسکن از جمله رویکردهای مهم دولت سیزدهم است و در تمام شهرهایی که امکان تامین زمین وجود داشته، واگذاری زمین انجام شده و در شهرهایی که مشکل تامین مسکن وجود دارد گام های موثری برداشته شده است.

میرجوادی گفت: این مهم مدنظر ویژه است که ساخت طرح نهضت ملی مسکن در شهرهای جدید به صورت ویلایی است که شهر جدید امیرکبیر در این راستا پیشگام است.

مدیرکل دفتر توسعه امور مسکن شهرهای جدید بیان کرد: شرکت های عمران شهرهای جدید، اکنون آمادگی ارایه خدمات در بستر دولت الکترونیک در قالب عرصه، فروش اقساطی، تحویل واحدها حتی شکایات و دیدار مردم با مدیرعامل و هیات مدیره را دارند و این سامانه خدمات پشتیبانی را نیز انجام می دهد.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "170 هزار طرح نهضت ملی مسکن در شهرهای جدید کشور فعال است – خبرگزاری چراغونی | اخبار ایران و جهان" هستید؟ با کلیک بر روی عمومی، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "170 هزار طرح نهضت ملی مسکن در شهرهای جدید کشور فعال است – خبرگزاری چراغونی | اخبار ایران و جهان"، کلیک کنید.