لزوم تمرکز فعالیت های عمرانی در معاونت فنی شهرداری تهران

لزوم تمرکز فعالیت های عمرانی در معاونت فنی شهرداری تهران

تنی چند از اعضای شورای شهر تهران بر لزوم تمرکز فعالیت های عمرانی در معاونت فنی شهرداری تاکید کردند.

به گزارش چراغونی، ناصر امانی در واکنش به وضعیت پروژه های عمرانی در شهر تهران با بیان اینکه حدود 4 ماه قبل نامه ای به هیات رییسه نوشتم که در آن در مورد جابجایی درختان در برخی مناطق به دلیل پروژه های عمرانی هشدار دادم، گفت: در آن نامه قید کردم که باید جابجایی درختان در فصل مناسب و با رای کمیسیون های مربوطه و با رعایت قوانین و مقررات و اصول جابجایی باشد.

وی با بیان اینکه صورتجلسه پروژه ها را که نگاه کردم، دیدم که برای اجرای پروژه هایی همچون یادگار امام در شاخه شرقی و غربی، شهید شوشتری در منطقه 14 و 15 و… باید هزاران درخت جابه جا شود، گفت: اینطور که مشخص بود باید درختانی جابجا  شوند و باید این جابجایی با طی کردن روند قانون و رای کمیسیون ماده 7 باشد و در دو پروژه منطقه 5 و خیابان تهرانپارس درختان در حال جابه جایی هستند  اما اطلاع رسانی نمی شود، مردم این حجم از جابه جایی را می بینند و برایشان سوال پیش می آید.

همچنین تشکری هاشمی، رییس کمیسیون حمل ونقل شورای شهر تهران با بیان اینکه در شهرداری تهران یک معاونت تخصصی برای ساخت وساز داریم و آن هم معاونت فنی و عمرانی است گفت: بعضا دیده می شود که سازمان ها و شرکت ها و… بخشی برای اجرای پروژه های عمرانی دارند .باید در شورای شهر تهران یک مصوبه قاطع داشته باشیم که فقط معاونت فنی و عمرانی ساخت و سازها را انجام دهد.

وی با بیان اینکه برخی از پروژه ها باید به تایید معاونت فنی و عمرانی برسد، گفت: تقاضا دارم پروژه ها با تایید ضرورت معاونت فنی اجرایی شود و شهردار تهران قول داده بودند که برای پروژه ها روزشمار و ماه شمار بگذارد که ما چیزی ندیدیم.

امانی همچنین تاکید کرد: باید تجهیزات فنی و  هوشمندسازی تونل آرش – اسفندیار نصب شود.

حجت السلام آقامیری رییس کمیته عمران شورای شهر تهران نیز با بیان اینکه همه کارهای عمرانی به معاونت فنی و عمرانی سپرده شود، گفت: حتی هلدینگ مترو نیز باید به زیرمجموعه معاونت فنی برگردد و از هیات رییسه میخواهم که معاونت فنی و عمرانی نیز به مانند معاونت حمل و نقل هر ماه به شورای شهر بیاید و در مورد روند پیشرفت 36 پروژه اش توضیح دهد.

پایان خبر چراغونی

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "لزوم تمرکز فعالیت های عمرانی در معاونت فنی شهرداری تهران" هستید؟ با کلیک بر روی اجتماعی، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "لزوم تمرکز فعالیت های عمرانی در معاونت فنی شهرداری تهران"، کلیک کنید.