ماجرای انتشار اسامی روان شناس نماها به کجا رسید؟

ماجرای انتشار اسامی روان شناس نماها به کجا رسید؟

کمتر از دو سال از انتشار اسامی افراد غیر روانشناسی که در قالب روانشناس به شهرت رسیده اند می گذرد؛ لیستی 456 موردی متشکل از افراد یا صفحات مجازی. این در حالیست که اکنون رییس سازمان نظام روانشناسی و مشاوره کشور می گوید که اگرچه در سه نوبت اسامی روانشناسان زرد طی ادوار گذشته توسط سازمان شناسایی و منتشر شد و این اتفاق در ظاهر خوب بود، اما نتیجه خوبی نداشته، چراکه هنوز این روانشناس نماها به کار خود ادامه می دهند.

به گزارش چراغونی، طبق ماده پنج قانون سازمان نظام روانشناسی و مشاوره، مشاوران و روانشناسان برای هرگونه اشتغال در حرفه خود باید دارای پروانه از سازمان نظام روانشناسی باشند.

اما خرداد ماه سال 1401 بود که سازمان نظام روانشناسی و مشاوره کشور اسامی افراد غیر روانشناس و فاقد مجوز را در قالب سه لیست منتشر کرد که در نوبت اول 144 نفر، نوبت دوم 61 نفر و در نوبت سوم 219 فرد یا صفحه مجازی که به صورت غیرقانونی در حیطه روان شناسی فعالیت می کردند را شامل می شد؛ این اعداد رقمی بالغ بر 456 فرد یا صفحه مجازی بود که نه تنها مجوز و پروانه اشتغال از سازمان نظام روانشناسی و مشاوره نداشتند بلکه بعضا تحصیلات مرتبط با روانشناسی نیز نداشتند.

در همان زمان رییس وقت سازمان نظام روانشناسی و مشاوره کشور با بیان اینکه اسامی اعلام شده از بین 4500 روانشناس نما شناسایی شده منتشر شده و اسامی باقی روانشناس نماها به زودی منتشر می شود، از ارسال این اسامی به قوه قضاییه خبر داد و گفت: هم اکنون بر قوه قضاییه واجب است به این امر ورود کرده، این افراد را فرا بخواند و احضار کند.

اما، علی فتحی آشتیانی، رییس سازمان نظام روانشناسی و مشاوره کشور با اشاره به فعالیت روانشناسان نماها به چراغونی اظهار می کند: در سه نوبت اسامی روانشناسان زرد طی ادوار گذشته توسط سازمان نظام روانشناسی و مشاوره کشور شناسایی و منتشر شد؛ این اتفاق در ظاهر خوب بود، اما نتیجه خوبی نداشت چراکه هنوز این روانشناس نماها به کار خود ادامه می دهند.

وی افزود: اگرچه این روانشناس نماها معرفی شدند اما اتفاق خاصی درخصوص توقف فعالیت آنها نیفتاده است، این در حالی است که مهم ترین عاملی که می تواند بر توقف فعالیت روانشناس نماها اثرگذار باشد، ارتقای سواد سلامت روانی جامعه است، به عبارتی دیگر مردم باید به قدری آگاهی شان افزایش پیدا کند تا بتوانند روانشناسان واقعی را از روانشناس نماها تشخیص دهند.

رییس سازمان نظام روانشناسی و مشاوره کشور ادامه داد: افزون بر آن مردم می توانند با مراجعه به سایت سازمان نظام روانشناسی و مشاوره، روانشناسان دارای پروانه را شناسایی کنند.

پایان خبر چراغونی

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "ماجرای انتشار اسامی روان شناس نماها به کجا رسید؟" هستید؟ با کلیک بر روی اجتماعی، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "ماجرای انتشار اسامی روان شناس نماها به کجا رسید؟"، کلیک کنید.