افزایش 22 درصدی حوادث غرق شدگی در فروردین امسال/ اورژانس هشدار داد

افزایش 22 درصدی حوادث غرق شدگی در فروردین امسال/ اورژانس هشدار داد

رییس سازمان اورژانس کشور از افزایش 22 درصدی حوادث ناشی از غرق شدگی در فروردین ماه امسال خبر داد و از مردم خواست که با رعایت نکات ایمنی از افزایش این آمار در ادامه سال جاری جلوگیری کنند.

جعفر میعادفر در گفت وگو با چراغونی، در تشریح آمار مربوط به حوادث غرق شدگی در کشور گفت: در فروردین ماه سال جاری در مجموع 118 نفر در حوادث مرتبط با غرق شدگی دچار حادثه شدند که این آمار در مقایسه با فروردین ماه سال گذشته از افزایش 22 درصدی حکایت دارد.

وی با بیان اینکه 64 نفر از این 118 نفر به دلیل غرق شدگی جان خود را از دست داده اند، گفت: آمار فوتی ها نیز حاکی از افزایشی دو درصدی در مقایسه با سال قبل است.

رییس سازمان اورژانس کشور تعداد مصدومان را نیز 54 نفر اعلام کرد و افزود: شمار مصدومان ناشی از حوادث غرق شدگی نیز رشد 59 درصدی در مقایسه با فروردین ماه سال 1402 را نشان می دهد.

میعادفر درباره استان های دارای بیشترین موارد فوتی نیز گفت: استان فارس با 11 و استان اصفهان با هفت مورد دارای بیشترین موارد فوت به دلیل غرق شدگی در فروردین ماه امسال بودند. این موضوع نشان می دهد که آمار غرق شدگی ارتباطی با مجاورت با دریا و … ندارد و لازم است که مردم اصول ایمنی را در این مورد رعایت کنند.

به گفته وی بیشترین موارد مصدومیت ناشی از غرق شدگی نیز در استان های بوشهر با 15 مورد مصدوم و هرمزگان با هشت مورد مصدوم است.

رییس سازمان اورژانس کشور به مردم هشدار داد که با رعایت نکات ایمنی و پرهیز از شنا کردن در استخرها و کانال های کشاورزی و … از جان خود و اطرافیانشان مراقبت کنند.

پایان خبر چراغونی

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "افزایش 22 درصدی حوادث غرق شدگی در فروردین امسال/ اورژانس هشدار داد" هستید؟ با کلیک بر روی حوادث، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "افزایش 22 درصدی حوادث غرق شدگی در فروردین امسال/ اورژانس هشدار داد"، کلیک کنید.