ادامه طرح کالابرگ نیازمند تصمیم قطعی

ادامه طرح کالابرگ نیازمند تصمیم قطعی

عناوین مهم ترین خبرهای حوزه کار و تعاون در هفته جاری به استقبال بیش از 90 درصدی دهک های اول تا سوم از طرح کالابرگ، صدور بیش از سه میلیون گواهینامه مهارتی برای کارآموزان، گمانه زنی ها از احتمال تغییر مصوبه دستمزد و صدور ضمانت نامه اعتباری توسط صندوق ضمانت بخش تعاون برای زنان سرپرست خانوار اختصاص داشت.

به گزارش چراغونی، این هفته وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی از استقبال بالای 90 درصدی دهک های اول تا سوم کم درآمدی در طرح کالابرگ الکترونیک خبرداد و گفت: بر اساس پیش بینی انجام شده در مرحله سوم اجرای این طرح، مشارکت به 95 درصد می رسد.

وی این را گفت که تداوم طرح کالابرگ الکترونیکی نیازمند بررسی مجدد است و این موضوع در دولت مطرح و مقرر شد معاون اول ریاست جمهوری آن را پیگیری کند اما تاکنون تصمیم قطعی برای تداوم آن گرفته نشده است.

بر اساس اعلام سرپرست اداره کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی استان تهران، بیش از 73 درصد مردم تهران از مرحله سوم طرح کالابرگ الکترونیک استقبال کرده اند که بیش از دو میلیون خانوار مشمول در دهک های اول تا هفتم ساکن استان تهران هستند.

در هفته جاری گمانه زنی هایی از سوی برخی رسانه ها در خصوص تغییر مصوبه دستمزد 1403 مطرح شد و از تشکیل جلسه شورای عالی کار به منظور بررسی مجدد مصوبه دستمزد و افزایش مبلغ کمک هزینه مسکن خبر دادند.

در همین راستا، کارشناسان اعلام کردند که منع قانونی برای اصلاح و بازنگری مصوبه دستمزد وجود ندارد ولی هرگونه تغییر و بازنگری نیازمند برگزاری جلسه رسمی و سه جانبه میان شرکای اجتماعی است.

اما مهرداد عظیمی – رییس سازمان آموزش فنی و حرفه ای – هم از صدور سه میلیون و 509 هزار و 842 گواهینامه مهارت برای کارآموزان در دولت سیزدهم خبر داد و گفت: برای تحقق شعار امسال هفت برنامه را در نظر گرفته ایم که از جمله آنها می توان به صدور و تمدید مجوز آموزشگاه های آزاد فنی و حرفه ای اشاره کرد.

هدف گذاری ایجاد اشتغال در استان تهران خبر دیگری بود که از سوی محمد آذرپناه سرپرست اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان تهران اعلام شد.

به گفته وی، هدفگذاری و تعهد ایجاد اشتغال استان تهران در سال جاری 180 هزار و 691 نفر است که انتظار می رود با برنامه ریزی های صورت گرفته و همراهی دستگاه های اجرایی و جلب مشارکت مردم این هدف محقق شود.

خبر دیگر این هفته، صدور ضمانت نامه برای زنان سرپرست خانوار بود که البرزمحمدی مدیرعامل صندوق ضمانت سرمایه گذاری بخش تعاون از صدور ضمانت نامه برای 163 نفر از زنان سرپرست خانوار با اعتبار 125 میلیارد ریال خبر داد و گفت: در صورت تکمیل اطلاعات متقاضیان کمتر از 24 ساعت ضمانت نامه صادر و در اختیار آنها قرار خواهد گرفت.

پایان خبر چراغونی
 

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "ادامه طرح کالابرگ نیازمند تصمیم قطعی" هستید؟ با کلیک بر روی اقتصادی، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "ادامه طرح کالابرگ نیازمند تصمیم قطعی"، کلیک کنید.