مراکز دانشگاهی تجمیع می شوند

مراکز دانشگاهی تجمیع می شوند

آفتاب نیوز :

قاسم عمو عابدینی بعدازظهر چهارشنبه در کارگروه پیاده سازی آمایش آموزش عالی در استانداری مازندران هدف اصلی طرح تحول آموزش عالی را ایجاد دانشگاه دانایی محور بیان کرد و گفت: این طرح در راستای منویات مقام معظم رهبری طراحی شده است.

وی با تاکید بر اینکه رشته های دانشگاهی باید پیوست اشتغال داشته باشند ادامه داد: فارغ التحصیلی دانشجویان بیکار از جمله مسایل به شمار می رود.

عمو عابدینی با اظهار اینکه بر اساس طرح تحول آموزش عالی بورسیه شغلی استفاده صنایع و شرکت ها از کارورزان مورد توجه قرار گرفته است ادامه داد: تجمیع واحد ها دانشگاهی در کشور و کاهش تعدد مراکز دانشگاهی از دیگر اهداف طرح تحول به شمار می رود.

معاون وزیر علوم گفت: طبق برآورد های مجامع جهانی شمار دانشگاه های کشور باید به 500 واحد کاهش شود در حالی که اکنون 2160 واحد آموزش عالی در کشور فعالیت می کند.

وی توسعه نیافتگی نظام فرهنگی، ضعف همکاری های علمی بین المللی و ناکارآمدی را از عمده مشکلات فراروی آموزش عالی در طرح تحول بیان کرد.

نرخ 60 درصدی بیکاری فارغ التحصیلان دانشگاهی

استاندار مازندران نیز با اشاره به بالا بودن نرخ بیکاری فارغ التحصیلان دانشگاهی گفت میزان بیکاری این قشر در استان 60 درصد است.

سید محمود حسینی پور با اشاره به طرح آمایش آموزش عالی آن را راهی برای خروج از مشکلات کنونی دانشگاه بیان کرد و گفت: در این طرح باید از خواسته های صنفی و بخشی پرهیز و به خواسته های ملی توجه شود.

وی تاکید کرد شته های دانشگاهی و مراکز دانشگاهی استان متناسب با نیاز های جامعه نبوده و آمار بالای بیکاران نشانگر آن است در حالی که باید رشته های توسعه محور و متناسب با اقتصاد دریا دامپروری کشاورزی و غیر در استان ایجاد شود.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "مراکز دانشگاهی تجمیع می شوند" هستید؟ با کلیک بر روی حوادث، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "مراکز دانشگاهی تجمیع می شوند"، کلیک کنید.