برگزاری سومین جشنواره پانتومیم در انتظار نظر مدیرکل ارشاد زنجان

برگزاری سومین جشنواره پانتومیم در انتظار نظر مدیرکل ارشاد زنجان

ساسان قجر دبیر جشنواره بین المللی پانتومیم که 2 دوره گذشته آن در شهر زنجان برگزار شد، درباره وضعیت برگزاری سومین دوره این رویداد بین المللی تیاتر به خبرنگار چراغونی گفت: دور اول جشنواره پانتومیم به صورت ملی در شهر زنجان برگزار و توسط کاظم نظری مدیرکل هنرهای نمایشی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با تشخیص اینکه جای این بخش از هنر در تیاتر ایران و جشنواره های تیاتری خالی است، پشتیبانی خوبی شد.

وی یادآور شد: دور اول جشنواره به صورت ملی برگزار شد و مدیرکل هنرهای نمایشی وزارت ارشاد در اختتامیه جشنواره اعلام کرد که دوره دوم به شکل بین المللی برگزار شود. در دور دوم جشنواره پانتومیم که به شکل بین المللی برگزار شد، 5 گروه خارجی حضور داشتند. با برگزاری دور دوم جشنواره توانستیم 2 کرسی را در سازمان مایم جهانی به خودمان اختصاص دهیم. ضمن اینکه رییس مایم جهانی هم در ایام جشنواره حضور داشت و این دوره از جشنواره به صورت کلی با حضور 23 اثر به نحو احسن برگزار شد.

قجر با اشاره به راه اندازی خانه پانتومیم، توضیح داد: خانه پانتومیم در استان های مختلف کارگاه های آموزشی برگزار می کند و خروجی این کارگاه ها در جشنواره حضور پیدا می کنند.

دبیر جشنواره بین المللی پانتومیم تاکید کرد: اهمیت این جشنواره به عنوان تنها جشنواره تخصصی و آموزشی پانتومیم بسیار بالا است و این جشنواره هم برای اداره کل هنرهای نمایشی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و هم هنرمندان تیاتر خیلی مهم شده است.

وی اظهار کرد: برنامه ریزی برای دور سوم جشنواره پانتومیم انجام شده است ولی چون مدیرکل جدید ارشاد استان زنجان تازه در اداره کل ارشاد استان حضور پیدا کرده در حال بررسی شرایط و وضعیت جشنواره و برگزاری آن است.

قجر تصریح کرد: ما همه برنامه ریزی ها و کارها را انجام داده ایم ولی منتظر نظر مدیرکل ارشاد استان زنجان هستیم که جشنواره به شکل و شیوه ای برگزار شود. قبل از نوروز 1403 جلسه ای با ایشان داشتیم و تمام موارد جشنواره را توضیح دادیم و فیلم ها و کتاب های مرتبط با جشنواره را در اختیارشان قرار دادیم تا تصمیم گیری درباره جشنواره انجام شود.

وی در پایان با اشاره به تقویم برگزاری جشنواره بین المللی پانتومیم در چراغونی هر سال، یادآور شد: روز اختتامیه دومین جشنواره بین المللی پانتومیم معاون هنری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی از جشنواره به لحاظ کیفیت رضایت داشت و تاکید کرد که تعداد آثار بخش بین الملل بیشتر و کار روی این بخش با هدف معرفی استان و شهر زنجان به لحاظ تاریخی و فرهنگی افزایش پیدا کند. رییس سازمان مایم جهانی نیز خواستار افزایش تعداد آثار بین الملل از 5 به 10 اثر شد.

22057

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "برگزاری سومین جشنواره پانتومیم در انتظار نظر مدیرکل ارشاد زنجان" هستید؟ با کلیک بر روی فرهنگ و هنر، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "برگزاری سومین جشنواره پانتومیم در انتظار نظر مدیرکل ارشاد زنجان"، کلیک کنید.