تسلا کارکنانش را غافلگیر کرد!

تسلا کارکنانش را غافلگیر کرد!

شرکت خودروسازی تسلا بیش از 10 درصد از کارکنان خود را در سراسر جهان با کاهش فروش اخراج می کند.

به گزارش چراغونی، تسلا بیش از 10 درصد از نیروی کار خود را اخراج خواهد کرد زیرا با کاهش فروش و تشدید جنگ قیمت خودروهای الکتریکی مقابله می کند.

آخرین گزارش سالانه این شرکت نشان می دهد که بزرگترین خودروساز جهان تا دسامبر 2023 دارای 140 هزار و 473 کارمند در سراسر جهان بوده است.

ایلان ماسک، مدیرعامل تسلا اظهار کرد همانطور که ما شرکت را برای مرحله بعدی رشد خود آماده می کنیم، بسیار مهم است که به تمام موارد شرکت برای کاهش هزینه ها و افزایش بهره وری توجه کنیم. در این بیانیه آمده است که به عنوان بخشی از این تلاش، ما یک بررسی کامل از سازمان انجام داده ایم و تصمیم سختی را برای کاهش بیش از 10 درصدی تعداد کارمندان خود در سطح جهانی گرفته ایم.

در سال 2022، رویترز گزارش داد که ماسک به مدیران گفته است که احساس بسیار بدی در مورد اقتصاد دارد و باید مشاغل خود را در این خودروساز کاهش دهد. تسلا هرگز تعداد مشاغل خود را در سال 2022 کاهش نداد اما تعداد کل کارکنان آن افزایش یافت.

سهام این شرکت در معاملات اولیه حدود سه درصد کاهش داشت. سهام تسلا تا کنون در سال جاری حدود 31 درصد کاهش یافته است.

تسلا در این ماه گزارش داد که تحویل خودروهای جهانی آن در سه ماهه اول برای اولین بار در نزدیک به چهار سال کاهش یافته است زیرا کاهش قیمت نتوانست تقاضا را تحریک کند.

تسلا پیش از این در فوریه سال گذشته چهار درصد از نیروی کار خود را در نیویورک را اخراج کرده بود.

پایان خبر چراغونی

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "تسلا کارکنانش را غافلگیر کرد!" هستید؟ با کلیک بر روی اقتصادی، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "تسلا کارکنانش را غافلگیر کرد!"، کلیک کنید.