فرمول استقلال برای کاهش خسارت تعیین شده توسط فیفا

فرمول استقلال برای کاهش خسارت تعیین شده توسط فیفا

آفتاب نیوز :

جدایی عزیز بک آمانوف از جمع آبی های تهران همانطور که پیش بینی می شد تبدیل به یک بدهی خارجی شد که مانند سایر موارد، سوای ضرری که به یک باشگاه دولتی وارد شده به احتمال زیاد این مجموعه را بازهم درگیر انتقال پول خواهد کرد. این بازیکن ازبکستانی که به دلیل عدم پرداخت مطالباتش، در فصل گذشته به باشگاه استقلال نوتیس داد و نتیجه ای نگرفت شکایت خود را به فدراسیون جهانی فوتبال برد تا علاوه بر 126 هزار دلار باقی مانده حقوقش، حکمی 450 هزار دلاری نیز برای جبران خسارتش بگیرد.

بااینحال مدیریت فعلی استقلال با بردن این حکم به دادگاه CAS سعی در کم کردن حکم فیفا و درواقع خسارت 450 هزار دلاری مطالبه شده دارد. هرچند که به نظر می رسد اصل خواسته باشگاه استقلال نقض کامل رای است، اما مدیران این باشگاه، با استناد به قانونی تحت عنوان ماده 17 مقررات تعیین وضعیت و نقل وانتقال بازیکنان فیفا، دفعی منطقی را در پیش گرفته اند. براساس این قانون؛ حداکثر غرامتی که در صورت فسخ به بازیکن تعلق می گیرد، مبلغ باقی مانده از قرارداد او منهای مبلغ قرارداد جدیدی که در زمان رسیدگی به شکایت تا قبل از صدور حکم منعقد کرده، است. مدیران استقلال در دفاعیاتی که به دادگاه حکمیت ورزش ارایه کردند، با استناد به این قانون معتقدند آمانوف در مدتی که اگر فسخ نمی کرد قراردادش با آبی ها ادامه داشت، به ترتیب با یک باشگاه ازبک و یک باشگاه اماراتی قرارداد بسته، مبلغ قراردادهایش باید از میزان خسارتی که در رای فیفا آمده، کسر شود.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "فرمول استقلال برای کاهش خسارت تعیین شده توسط فیفا" هستید؟ با کلیک بر روی ورزشی، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "فرمول استقلال برای کاهش خسارت تعیین شده توسط فیفا"، کلیک کنید.