امیرعبداللهیان: رژیم اسراییل دست از پا خطا کند، دیگر پاسخ ایران حداقلی نخواهد بود

امیرعبداللهیان: رژیم اسراییل دست از پا خطا کند، دیگر پاسخ ایران حداقلی نخواهد بود

وزیر خارجه با تاکید بر اینکه عملیات «وعده صادق» موفق و هشدار جدی بود، گفت: چنانچه رژیم اسراییل دست از پا خطا کند این بار پاسخ ایران همان طور که نیرو های مسلح اعلام کردند، حداقلی نخواهد بود بلکه فوری و شدید خواهد بود.

به گزارش گروه سیاست خبرگزاری علم و فناوری چراغونی، حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه کشورمان پس از نشست مشترک امروز دوشنبه 27 فروردین ماه با کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، در خصوص عملیات غرورآفرین وعده صادق گفت: این عملیات در چهارچوب حقوق بین الملل و دفاع مشروع، پاسخی با نگاه تنبیه رژیم صهیونیستی بود. اسراییل در حمله موشکی و تروریستی به سفارت ایران در دمشق از خطوط قرمز ما عبور کرد.

تنها گزینه باقی مانده جمهوری اسلامی ایران تنبیه و هشدار به رژیم صهیونیستی بود

امیرعبدالهیان با بیان اینکه در این رابطه با آمریکا و برخی متحدان آمریکا هشدار دادیم که این اقدام می تواند پیامد های نامطلوب داشته باشد، ادامه داد: ابتدا از مسیر حقوقی و سیاسی موضوع را در شورای امنیت سازمان ملل پیگیری کردیم، اما متاسفانه طرف آمریکایی و برخی کشور های اروپایی و به طور مشخص انگلیس و فرانسه مانع حتی صدور یک بیانیه ساده در نقض کنوانسیون های وین و تایید اینکه اقدام رژیم صهیونیستی خلاف مقررات بین المللی شدند بنابراین تنها گزینه باقی مانده این بود که جمهوری اسلامی ایران مستقیم تصمیم به تنبیه و هشدار به رژیم صهیونیستی بگیرد.

 تاثیر عملیات «وعده صادق» در بازدارندگی قوی بود

وزیر امور خارجه کشورمان با تاکید بر اینکه یک عملیات موفق و هشدار جدی انجام شد، بیان کرد: بازخورد ها در تماس با وزرای خارجه به ویژه کشور های غربی و متحدین آمریکا حاکی از این است که تاثیر عملیات در بازدارندگی قوی بوده است، طبیعی است که ما همواره از ثبات و امنیت در منطقه سود می بریم و حمایت می کنیم، اما چنانچه رژیم اسراییل دست از پا خطا کند این بار پاسخ ایران همان طور که نیرو های مسلح اعلام کردند، حداقلی نبود بلکه فوری و شدید خواهد بود.

وی ادامه داد: امیدواریم جنگ، نسل کشی و تجاوز و جنایات جنگی ترکیبی در غزه متوقف شود تا ریشه این ناامنی ها و بحران هایی که اسراییل رقم می زند نیز از میان برداشته شود.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "امیرعبداللهیان: رژیم اسراییل دست از پا خطا کند، دیگر پاسخ ایران حداقلی نخواهد بود" هستید؟ با کلیک بر روی فرهنگ و هنر، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "امیرعبداللهیان: رژیم اسراییل دست از پا خطا کند، دیگر پاسخ ایران حداقلی نخواهد بود"، کلیک کنید.