بیمارستان مطهری قطب درمانی چشم پزشکی علوم پزشکی ایران خواهد شد

رییس دانشگاه علوم پزشکی ایران:

رییس دانشگاه علوم پزشکی ایران از تدوین برنامه 5 ساله دانشگاه و نحوه سیاست گذاری آموزشی خبر داد و گفت: در آینده ای نزدیک بیمارستان مطهری؛ قطب درمانی چشم پزشکی این دانشگاه خواهد شد.

بیمارستان مطهری قطب درمانی چشم پزشکی علوم پزشکی ایران خواهد شد

به گزارش گروه سلامت خبرگزاری علم و فناوری چراغونی، عبدالرضا پازوکی در نشست هم اندیشی با اعضای هیات علمی مجتمع حضرت رسول اکرم (ص) عنوان کرد: در سال 1400 خبر ناایمن بودن ساختمان بیمارستان حضرت رسول اکرم (ص) اعلام شد و هم اکنون به نقطه اجرایی آن رسیده ایم. در این راستا مقرر شده برخی درمانگاه ها و مراکز سرپایی به محوطه دیوار سنگی منتقل شوند و پیشاپیش باید از کادر درمان مجتمع برای همکاری درخصوص تخریب و جابه جایی بخش های ساختمان شماره 3 تشکر کرد.

وی افزود: در صورت امکان و در کوتاه مدت برای جانمایی درمانگاه ها دنبال مکانی مناسب در نزدیکی مجتمع حضرت رسول اکرم (ص) هستیم تا در بازه زمانی 6 ماهه، پس از ساخت سازه سبک در محوطه دیوار سنگی به آنجا منتقل شود.

پازوکی در ادامه عنوان کرد: با تغییر معاون توسعه شاهد پیگیری های مکرر از سازمان های مربوطه از جمله سازمان برنامه و بودجه و مجلس شورای اسلامی درخصوص اخذ مجوز های لازم برای بازسازی و مقاوم سازی مجتمع حضرت رسول اکرم (ص) و سایر پروژه های عمرانی دانشگاه هستیم.

وی ادامه داد: باید از تمامی پتانسیل ها و با رعایت ارزش های انسانی و الهی و به کارگیری هوش مصنوعی و حرکت به سمت بین المللی سازی، در راستای چابک سازی پروژه های عمرانی قدم برداشته و از تمامی پتانسیل موجود کمال استفاده را کنیم و در این راستا از ظرفیت خیرین سلامت نیز باید استفاده کرد، همانطور که مجتمع بیمارستانی حضرت مهدی (عج) در دانشگاه علوم پزشکی تهران به این طریق ساخته شده است.

پازوکی افزود: یکی از اقدامات مهم سال 1403 برگزاری جلسات با تمامی مدیران دانشگاه درخصوص نگارش برنامه 5 ساله دانشگاه و نحوه سیاست گذاری آموزشی است. به عنوان مثال یکی از تصمیمات در آینده ای نزدیک تبدیل بیمارستان مطهری به عنوان قطب درمانی چشم پزشکی دانشگاه علوم پزشکی ایران خواهد بود.

دکتر نادر توکلی، سرپرست جدید مجتمع حضرت رسول اکرم (ص) نیز در این نشست عنوان کرد: مجتمع حضرت رسول (ص)، قطب آموزشی و درمانی کشور و یکی از مراکز ریفرال مورد توجه سایر مراکز درمانی است و به عنوان یکی از مراکزی که بیشترین تعداد سرویس درمانی در آن به انجام رسیده، مورد توجه است.

وی افزود: در ابتدای کار خود جلسات متعددی با گروه های مختلف درخصوص جابه جایی ساختمان شماره 3 برگزار شد و نیاز است تا با مشاوره و شنیدن رهنمود های سایر اعضای هیات علمی برای تعیین سیاست های آینده درمانی و آموزشی مجتمع اقدامات لازم به عمل آید.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "بیمارستان مطهری قطب درمانی چشم پزشکی علوم پزشکی ایران خواهد شد" هستید؟ با کلیک بر روی اقتصادی، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "بیمارستان مطهری قطب درمانی چشم پزشکی علوم پزشکی ایران خواهد شد"، کلیک کنید.