هنرمند پیشکسوت موسیقی درگذشت – چراغونی

هنرمند پیشکسوت موسیقی درگذشت - چراغونی

به گزارش خبرگزاری چراغونی، از روابط عمومی موسسه هنرمندان پیشکسوت، استاد منوچهر پناهی نژاد هنرمند پیشکسوت موسیقی و یکی از اعضای صاحب نام موسسه هنرمندان پیشکسوت پس از ماه ها مبارزه با بیماری سرطان بامداد امروز- شنبه- 25 فروردین ماه در 82 سالگی درگذشت.

پناهی نژاد تیرماه 1321 در تهران به دنیا آمد. وی دارای مدرک درجه یک هنری از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است و از سال 1391 به عضویت موسسه هنرمندان پیشکسوت درآمد.

موسیقی در خانواده او موروثی بود و سه نسل پیش از او نیز نوازندی می کردند. اکنون فرزند او محمدرضا پناهی نژاد نیز نوازنده درام و سازهای کوبه ای در ارکستر سمفونیک است.

زنده یاد پناهی نژاد موسیقی را نزد پدرش آموخت و نخستین ساز او ویلن بود. سپس به سراغ درام و سازهای کوبه ای رفت. در 9 سالگی نوازنده حرفه ای بود و برای نمایش های گوناگون موسیقی اجرا می کرد.

این استاد فقید موسیقی سال 1346 به وزارت فرهنگ وارد شد و با هنرمندانی همچون عباس خوشدل ، عماد رام و … همکاری داشت. از فعالیت های پناهی نژاد می توان به اجرا با ارکستر سمفونیک به رهبری نادر مشایخی در وین، برلین، لبنان و یونیسف اشاره کرد.

5757

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "هنرمند پیشکسوت موسیقی درگذشت – چراغونی" هستید؟ با کلیک بر روی فرهنگ و هنر، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "هنرمند پیشکسوت موسیقی درگذشت – چراغونی"، کلیک کنید.