امیرعبداللهیان: دفاع مشروع با هدف تنبیه متجاوز یک ضرورت است

امیرعبداللهیان: دفاع مشروع با هدف تنبیه متجاوز یک ضرورت است

وزیر امور خارجه کشورمان با اشاره به تبادل نظرش با همتایان انگلیسی، آلمانی و استرالیایی درباره حمله به سفارت ایران، بر لزوم اعلام موضع صریح این سه کشور در محکومیت جنایت تروریستی رژیم اسراییل تاکید کرد.

به گزارش گروه سیاست خبرگزاری علم و فناوری چراغونی، «حسین امیرعبداللهیان» وزیر امور خارجه کشورمان پنجشنبه شب در فضای مجازی نوشت: در پاسخ به تماس های تلفنی «آنالنا بربوک» وزیر خارجه آلمان، «دیوید کامرون» وزیر خارجه انگلیس و «پنی وانگ» وزیر خارجه استرالیا ضمن تبادل نظر درخصوص برخی موضوعات دوجانبه، تاکید کردم که وقتی رژیم صهیونیستی با نقض حقوق بین الملل و کنوانسیون های وین، مصونیت افراد و اماکن دیپلماتیک را نقض می کند و شورای امنیت نیز قادر به صدور یک بیانیه در محکومیت حمله تروریستی به سفارت ایران در دمشق نیست، دفاع مشروع با هدف تنبیه متجاوز یک ضرورت است.

امیرعبداللهیان افزود: در ادامه به لزوم اعلام موضع صریح از سوی سه کشور مذکور (انگلیس، آلمان، استرالیا) در محکومیت این جنایت تروریستی رژیم اسراییل تاکید کردم. تصریح کردم که ایران به دنبال گسترش دامنه جنگ نیست، اما بازگشت امنیت پایدار در منطقه حساس غرب آسیا، به مهار رهبران جنگ طلب و نامتعادل رژیم صهیونیستی و توقف پایدار جنایات جنگی این رژیم علیه غزه و کرانه باختری مرتبط است. همچنین پیام تبریک سه وزیر امور خارجه به مناسبت عید سعید فطر را دریافت کردم.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "امیرعبداللهیان: دفاع مشروع با هدف تنبیه متجاوز یک ضرورت است" هستید؟ با کلیک بر روی اقتصادی، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "امیرعبداللهیان: دفاع مشروع با هدف تنبیه متجاوز یک ضرورت است"، کلیک کنید.