مستند «آواز باد» در جشنواره فیلم زنان بیروت

مستند «آواز باد» در جشنواره فیلم زنان بیروت

به گزارش خبرگزاری چراغونی، آواز باد دومین تجربه ی کارگردانی مستند سودابه بیضایی است که در شهر گهواره از شهرهای استان کرمانشاه فیلمبرداری شده، و داستان پگاه، دختر جوانی است که در مسیر جست وجوی خویش، با استاد طاهر یارویسی نوازنده مطرح تنبور آشنا می شود و قدم در راهی جدید می گذارد.
بیضایی پیش از این مستندی ساخته بود به نام «مثل اسمم پگاه» درمورد معضلات جوانان دهه هفتادی در جامعه با موضوع مواد مخدر که در دوازدهمین دوره جشن مستند خانه سینما، جایزه بهترین فیلم مستند بلند را دریافت کرد.
جشنواره فیلم زنان بین المللی بیروت (BWFF) یک رویداد سالانه است که توسط جامعه فیلم بیروت تحت عنوان «زنان برای رهبری» در بیروت برگزار می شود و نقش زنان به عنوان رهبران در جوامعشان را برجسته می کند؛ و سازندگان فیلم و علاقمندان به سینما را از سراسر جهان به هم جمع می کند. BWFF مسایلی مانند برابری جنسیتی، هویت جنسی، خشونت خانگی و سایر مسایل را از طریق قدرت لنز و سینما که پنجره ای به جامعه و به ویژه زنان در این موارد است، مورد بررسی قرار می دهد.BWFF که شامل فیلم هایی درباره زنان و/یا توسط زنان ساخته شده است، هدفش برجسته کردن قدرت زنان در شرایط مختلف زندگی است، سازمان دهندگان جشنواره به ایجاد تصویر مثبتی از زنانی که با عزت برای ایجاد تغییر در محیط خود تلاش می کنند، اعتقاد دارند.
این دوره از جشنواره 14 تا 19 آوریل برگزار می شود و مستند «آواز باد» 17 آوریل در آن نمایش داده خواهد شد.

عوامل این فیلم عبارتند از:پژوهشگر وکارگردان: سودابه بیضایی، تهیه کننده: سودابه بیضایی، امیر سیدزاده، تدوین: بهمن کیارستمی، پویا پارسامقام، ضبط صدا و تصویر: سودابه بیضایی

مدیر تولید: سهیلا کوشکی، دستیارکارگردان: فرزانه بیضایی، طراحی و ترکیب صدا: حسین قورچیان، اصلاح رنگ و نور: مهشید افضلی، طراحی گرافیک و پوستر: اشکان فروتن، ترجمه: صنم کلانتری، زیرنویس: جواد ابراهیمی نژاد

پخش کننده: مهناز تفاقی

5757

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "مستند «آواز باد» در جشنواره فیلم زنان بیروت" هستید؟ با کلیک بر روی فرهنگ و هنر، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "مستند «آواز باد» در جشنواره فیلم زنان بیروت"، کلیک کنید.