چرخابی: گوش شنوایی برای ایرادهای سپاهان نیست/ بازیکنان برای مورایس بازی نمی کنند

بچه 10 ساله هم دید داور پنالتی نگرفت

چرخابی: گوش شنوایی برای ایرادهای سپاهان نیست بازیکنان برای مورایس بازی نمی کنند

مربی سابق سپاهان گفت: بازیکنان سپاهان آن طور که باید برای ژوزه مورایس بازی نمی کند و شادابی و طراوت لازم در بازی آنها دیده نمی شود. 

حسین چرخابی در گفت وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری علم و فناوری چراغونی، در مورد نتایج ضعیف سپاهان که با شکست مقابل صنعت نفت آبادان ادامه یافت، اظهار کرد: قطعاً من باید در مورد مسایل فنی صحبت کنم ولی بچه 10 ساله هم دید پنالتی سپاهان گرفته نشد و داور اول اصلاً و ابدا آماده قضاوت نبود. گل دومی که سپاهان خورد با خطا روی محمد دانشگر شد که فصل برای این بازیکن تمام شده، پنالتی هم می توانست بازی را به تساوی بکشاند. البته تیمی در قد و قواره سپاهان دلیلی ندارد که چنین فوتبالی را مقابل صنعت نفت ارایه دهد و نتیجه ای بگیرد که وابسته به تصمیمات داور باشد. نمایش ضعیف سپاهان اجازه داد تا صنعت نفت بعد از بالغ بر 20 هفته برنده شد.  

احتمال قهرمانی سپاهان کم شده است

وی ادامه داد: سپاهان از ابتدای فصل اسیر اشتباهاتی شد که اینجا در کورس قهرمانی جا مانده است. از بازیکنان خارجی که گرفت و استفاده ای نبردند. دابو در هر شرایطی باید بازی کند و جای نورافکن، یزدانی یا کریمی بازی می کند. دابو هافبک است و نباید به جای دفاع وسط بازی کند. بار ها بار ها ایراد های سپاهان گفته شده و گوش شنوایی نبوده است. کار به جایی رسید که سپاهان با این همه مهره هفتمین باخت خود را برابر صنعت نفت متحمل شد. قبول ندارم همه چیز تمام شده و در فوتبال ما هیچ چیزی به پایان نرسیده است. هر اتفاقی ممکن است برای هر تیمی بیفتد. قدر مسلم با این نتایج، برای سپاهان احتمال قهرمانی خیلی کم شده است. است شانس به خصوص برای تیم اول و دوم جدول یعنی استقلال و پرسپولیس بیشتر است.

اشتباده داور روی بازیکنان با تجربه سپاهان تاثیر نگذارد

مربی سابق سپاهان در مورد اینکه افت تیم ژوزه مورایس در نتیجه گیری بیشتر به چه دلیل بوده، تصریح کرد: برخی مواقع اشتباهات داوری باعث می شود تا تیم تمرکزش را از دست بدهد و در بازی سپاهان با صنعت نفت آبادان این اتفاق افتاد. البته برای تیمی که بازیکنان حرفه ای دارد نباید یک اشتباه داوری تاثیرگذار تا این اندازه اثر منفی بگذارد. سپاهان بعد از خوردن گل دوم، 20 دقیقه تا پایان نیمه اول فرصت داشت و 45 دقیقه دوم هم باقی مانده بود. یکی از گل های خورده در همان نیمه اول جبران شد. اشتباه داوری جدیدی هم رخ نداد. صنعت نفت از دقیقه 84 یک بازیکن اخراج شده داشت و با احتساب وقت های اضافه در حدود 17 دقیقه سپاهان فرصت جبران مقابل حریف 10 نفره داشت. جالب اینکه در این فاصله موقعیت آنچنانی هم خلق نشد. در کل بازی موقعیت هایی به دست آمد که از آنها استفاده لازم نشد.

بازیکنان سپاهان با طراوات بازی نمی کنند

وی خاطرنشان کرد: بدون تردید قیمت بازیکنان تیم بایرلورکوزن از بایرن مونیخ کمتر است ولی لورکوزن 16 امتیاز از بایرن پیش است و در فاصله 6 هفته تا پایان فصل فقط به یک پیروزی نیاز دارد تا قهرمان زودهنگام بوندس لیگا شود. البته تیمی که در طول فصل نباخته در بازی های آخر هم به سختی می بازد ولی دلیل اصلی چنین نتایج خوبی آن است که بازیکنان لورکوزن دوست دارند با دل و جان برای ژابی آلونسو سرمربی تیمشان بازی کنند، چون او را عاشقانه دوست دارند. به شخصه این احساس را دارم که بازیکنان سپاهان آن طور که باید برای ژوزه مورایس بازی نمی کند و شادابی و طراوت لازم در بازی آنها دیده نمی شود. 

بازیکنان از نظر روحی دچار افت شده اند

چرخابی یادآور شد: بازیکنانی مثل فرشاد احمدزاده که بعد از تعویض با ناراحتی از زمین خارج می شود از همکاری با سرمربی راضی نیستند وگرنه باید به تصمیم سرمربی احترام بگذارند. نمی گویم بازیکنان سپاهان نمی خواهند فوتبال بازی کنند یا کم کاری دارند ولی شوق و شادابی که باید در تیم دیده نمی شود. در تمرینات نیستیم که بدانیم زود خسته می شوند یا تمرینات شاداب نیست. شاید هم بیش از اندازه تمرین می کنند. روی این نمی توانیم قضاوت کنیم ولی مسایل روحی و روانی را متوجه می شویم. بازیکنان از این نظر دچار افت شده اند. همین افت هم باعث می شود تا شادابی را در چهره شان نبینیم. من حس می کنم آن علاقه ای که بین مورایس و بازیکنان بود دیگر در تیم نمی بینیم.  

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "چرخابی: گوش شنوایی برای ایرادهای سپاهان نیست/ بازیکنان برای مورایس بازی نمی کنند" هستید؟ با کلیک بر روی فرهنگ و هنر، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "چرخابی: گوش شنوایی برای ایرادهای سپاهان نیست/ بازیکنان برای مورایس بازی نمی کنند"، کلیک کنید.