آسیب پذیری خطرناک تلگرام؛ سریع این اقدامات را صورت دهید!

به گزارش خبرگزاری چراغونی و براساس گزارش مجله چراغونی، سرتیک، شرکت فعال در حوزه ی امنیت رمزارزها، آسیب پذیری خطرناکی در نسخه ی دسکتاپ تلگرام پیدا کرده است که اجرای کد را از راه دور امکان پذیر می کند. هکرها با این آسیب پذیری می توانند ازطریق ارسال عکس یا ویدیو، به اطلاعات سیستم کاربر دسترسی پیدا کنند.

شرکت سرتیک با انتشار پست جدیدی در ایکس به کاربران تلگرام توصیه کرد که سریعاً قابلیت دانلود خودکار این پیام رسان را غیرفعال کنند؛ خصوصاً کسانی که اطلاعات حساس مانند کلید خصوصی والت های رمزارز را در سیستم خود ذخیره کرده اند.

آسیب پذیری خطرناک تلگرام؛ سریع این اقدامات را صورت دهید!

پس از بازکردن فایل مخرب و اجرای کد روی سیستم، ممکن است محتویات کیف پول دیجیتالی کاربر تخلیه شود. درصورت حمله ی موفقیت آمیز هکرها، صرفاً ازطریق بکاپ های ذخیره شده می توانید کنترل سیستم را باردیگر در دست بگیرید. فایل های مخرب عکس و ویدیو به احتمال زیاد در داخل چت های عمومی به اشتراک گذاشته می شوند.

تلگرام تاکنون به آسیب پذیری جدیدش هیچ واکنشی نشان نداده است. این مشکل ظاهراً به نسخه ی دسکتاپ تلگرام ارتباط دارد و فعلاً گزارشی از آسیب پذیری مشابه در نسخه ی موبایلی منتشر نشده است.

227227

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "آسیب پذیری خطرناک تلگرام؛ سریع این اقدامات را صورت دهید!" هستید؟ با کلیک بر روی پزشکی، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "آسیب پذیری خطرناک تلگرام؛ سریع این اقدامات را صورت دهید!"، کلیک کنید.