انیمه جدید میازاکی در 5 روز 73 میلیون دلار فروخت!

انیمه جدید میازاکی در 5 روز 73 میلیون دلار فروخت!

آفتاب نیوز :

 انیمیشن ژاپنی و برنده اسکار «پسر و مرغ ماهیخوار»، بین روز های جمعه تا یکشنبه در جدول گیشه سینمای چین، 34.9 میلیون دلار فروش کرد و در طول افتتاحیه کامل پنج روزه خود، 73 میلیون دلار به خود اختصاص داد.

چین جدیدترین قلمرو بزرگی بود که انیمه تولید شده توسط استودیو جیبلی در آن به نمایش گذاشته می شود. این انیمه در ماه جولای در ژاپن اکران شد و به زودی در بسیاری از مناطق دیگر پخش می شود.

«پسر و مرغ ماهیخوار» تاکنون به فروش جهانی 173 میلیون دلاری دست پیدا کرده که حدود 46 میلیون دلار از آن متعلق به آمریکای شمالی است. پس از برنده شدن در اسکار 2024؛ این انیمیشن قرار است پیش از انتقال به سرویس استریم مکس، در آمریکای شمالی و ژاپن دوباره اکران شود.

نسخه دوبله شده در آمریکای شمالی دارای صداپیشگانی از جمله «کریستین بیل»، «دیو باوتیستا»، «جما چان»، «ویلم دفو»، «کارن فوکوهارا»، «مارک همیل»، «رابرت پتینسون» و «فلورنس پو» خواهد بود و از 22 مارس بار دیگر به روی پرده خواهد رفت.

موفقیت «پسر و مرغ ماهیخوار» او را به مسن ترین کارگردانی تبدیل کرد که تا به حال نامزد بهترین انیمیشن بلند شده است و این تنها دومین انیمیشنی بود که با طراحی دست، موفق به کسب اسکار بهترین انیمیشن بلند شد. مورد اول نیز انیمیشن «شهر اشباح» ساخته میازاکی در سال 2023 بود.

«پسر ومرغ ماهیخوار» انیمه برگرفته از رمانی از «جنزابورو یوشینو» در سال 1937 با عنوان «چگونه زندگی می کنی» است که میازاکی آن را در کودکی خوانده و روایتگر داستان سفر ماهیتو ماکی 11 ساله است که مادرش را در طول جنگ جهانی دوم از دست می دهد و وارد یک دنیای جادویی می شود. این فیلم همچنین از احساس میازاکی پس از جنگ و مقابله با از دست دادن مادرش، الهام گرفته شده است.

ساخته میازاکی در استودیو جیبلی حدود 85 میلیون دلار در ژاپن فروخته و حضور پررنگی در جشنواره های سینمایی پاییز داشته است و اولین انیمیشنی بود که جشنواره فیلم تورنتو را افتتاح کرد.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "انیمه جدید میازاکی در 5 روز 73 میلیون دلار فروخت!" هستید؟ با کلیک بر روی فرهنگ و هنر، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "انیمه جدید میازاکی در 5 روز 73 میلیون دلار فروخت!"، کلیک کنید.