عکس | اتفاقات عجیب در ترکیه؛ تکرار ماجرای سوپرجام استقلال و پرسپولیس!

به گزارش خبرگزاری چراغونی؛ سوپرلیگ ترکیه یکی از عجیب ترین فصول خودش را سپری می کند. سوپرلیگ ترکیه در فصل 24-2023 با جنجال ها و حواشی زیادی آغاز شد و اکنون با یکی از عجیب ترین اتفاقات فوتبال جهان همراه شده است.

به گزارش ورزش سه، سوپرکاپ ترکیه بین دو تا از بزرگ ترین باشگاه های فوتبال ترکیه امشب برگزار شد. این دیدار ابتدا قرار بود در دسامبر سال 2023 در عربستان برگزار شود اما به دلیل اینکه بازیکنان دو تیم قصد داشتند با لباس هایی منقش به تصویر آتاتورک وارد زمین شوند، مسیولان سعودی از برگزاری این بازی خودداری کردند.

درنهایت بازی به امشب موکول شد تا سرنوشت آن هم دچار تغییرات عجیبی شود. فنرباغچه در اعتراض به تصمیمات فدراسیون فوتبال ترکیه، خبر داد که قصد دارند در بازی امشب با ترکیبی از بازیکنان زیر 19 سال و فقط با 9 نفر وارد زمین شوند.

2008449

این خبر واکنش های بسیاری را به دنبال داشت و مسیولان فوتبال ترکیه تا آخرین لحظه امیدوار بودند مدیران فنرباغچه تصمیمشان را تغییر دهند اما این اتفاق رخ نداد.

در دقیقه 1 بازی مایورو ایکاردی، ستاره خط حمله گالاتاسرای، روی غفلت مدافعان زیر 19 سال حریف، در سمت راست محوطه جریمه صاحب توپ شد و به راحتی دروازه فنرباغچه را باز کرد.

بازیکنان فنرباغچه که مشخص بود میل زیادی برای بازی کردن ندارند، در تصمیمی برنامه ریزی شده در دقیقه 4 از زمین خارج شدند. در حالی که بسیاری از حاضران در ورزشگاه مات و مبهوت مانده بودند، ایکاردی هم از تصمیم باشگاه فنرباغچه حمایت و آنان را تشویق کرد.

2008451

علی کوچ، رییس باشگاه فنرباغچه، در بیانیه ای قابل توجه، این تصمیم را بخشی از «شورش برای بازنشانی و تحول فوتبال ترکیه» دانست و اعلام کرد فنرباغچه به تلاش هایش برای مقابله با رویکرد فعلی ادامه می دهد.

2008446

ترک زمین توسط بازیکنان فنرباغچه مساوی بود با قطعی شدن قهرمانی گالاتاسرای در سوپرکاپ در دقیقه 4! آنها پس از لحظاتی شروع به خوشحالی و برگزاری جشن قهرمانی کردند و این قهرمانی عجیب را جشن گرفتند.

در یکی دیگر از اقدامات عجیب و جالب، بازیکنان گالاتاسرای که آماده بازی بودند، تصمیم گرفتند برای دقایقی یک بازی جالب بین بازیکنان تیم اصلی و نیمکت نشین برگزار کنند تا هواداران حاضر در ورزشگاه هم سرگرم شوند.

2008447

پس از ترک زمین توسط بازیکنان حریف، گالاتاسرای تصمیم گرفت یک بازی چند دقیقه ای بین بازیکنان اصلی و نیمکت نشین برگزار کند.

پیامدهای این بازی قطعا در روزهای آینده ادامه خواهد داشت. آنها در مجمع گذشته باشگاه اعلام کرده بودند که در صورت عدم تعویق بازی و نبود داور خارجی، آنها یا در بازی حاضر نخواهند شد و یا با بازیکنان زیر 19 سال به زمین می روند. سرمربی فنرباغچه هم قبل از بازی خبر داده بود که این دیدار در 90 دقیقه برگزار نخواهد شد! اکنون که فنرباغچه به قولش عمل کرده است، مشخص نیست فدراسیون فوتبال ترکیه برای جریمه و مجازات آنان چه واکنشی خواهد داشت.

2008450

برخی رسانه های ترکیه خبر داده اند که طبق قوانین ممکن است فنرباغچه فقط از حضور در جام حذفی و سوپرجام فصل آینده محروم شود و بسیاری هم مدعی شده اند با توجه به اعتراض های بی شمار فنرباغچه، احتمال دارد آنها با حکم سنگین تری مواجه شوند.

258 258

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "عکس | اتفاقات عجیب در ترکیه؛ تکرار ماجرای سوپرجام استقلال و پرسپولیس!" هستید؟ با کلیک بر روی ورزشی، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "عکس | اتفاقات عجیب در ترکیه؛ تکرار ماجرای سوپرجام استقلال و پرسپولیس!"، کلیک کنید.