مصلای امام خمینی آماده برگزاری نماز عید فطر

مصلای امام خمینی آماده برگزاری نماز عید فطر

شهردار منطقه 7 از آمادگی این منطقه برای برگزاری نماز عید سعید فطر خبر داد.

نصرالله آبادیان در گفت وگو با چراغونی، در مورد تمهیدات شهرداری تهران برای برگزاری نماز عید فطر در محل مصلی تهران با تاکید بر اینکه  شهرداری منطقه 7 به عنوان کمیته پشتیبانی انتخاب شده و این منطقه اقدامات ویژه ای را در راس فعالیت های خود قرار داده است، گفت: بر همین اساس آماده سازی مصلای امام خمینی (ره) برای برگزاری نماز عید سعید فطر به صورت ویژه در دستور کار قرار دارد و همکارانمان برای رفاه حال نمازگزاران عید فطر تمامی تلاش خود را برای بهبود وضعیت محیطی و نظافتی مصلی بزرگ امام خمینی (ره) انجام می دهند.

وی با اشاره به اینکه تامین و تدارک 100 هزار سجاده کارتن پلاست طبق نمونه و سایز ارسالی توسط دبیرخانه ستاد، تامین و تدارک 100 جامهری سیار برای استقرار در فضای داخلی و خارجی مصلی، تامین و تدارک 50 هزار قطعه چراغونی نماز تربت یا سنگی، تامین و تدارک 50 هزار کفش پلاستیکی شفاف، تامین و تدارک تلویزیون های شهری به تعداد 11 عدد طبق جانمایی صورت گرفته است، افزود: لکه گیری آسفالت فضای داخلی مصلی در هماهنگی با مدیریت مصلی، نظافت و شستشوی سرویس های بهداشتی داخل مصلی، تامین وسایل مورد نیاز وضوخانه های ثابت و سیار، ایجاد فضای سرپوشیده برای وضوی خواهران در وضوخانه های سیار، تامین و تهیه موکت برای مفروش سازی پشت بام و خیابان های داخل مصلی، چاپ و نصب بنرهای راهنمای نمازگزاران به متراژ 8000 متر مربع، چاپ دعای قنوت به تعداد 100 هزار برگ در هماهنگی با دبیرخانه ستاد و گل آرایی باغچه های داخل و خارج مصلی از دیگر فعالیت های منطقه خواهد بود که در دستور کار قرار گرفته است.

شهردار منطقه 7 تهران ادامه داد: همچنین روکش آسفالت به میزان 1247 تن آسفالت و مجموعا اجرای 9200  مترمربع آسفالت در مصلی، رنگ آمیزی المان های شهری و ترافیکی، جانمایی و انتقال 5 سرویس بهداشتی پرتال در داخل مصلی، نظافت و شستشوی محل برگزاری نماز به متراژ 60 هکتار، خط کشی صفوف نماز و ترافیکی در خیابان های قنبرزاده، خرمشهر، بزرگراه شهید سلیمانی، مجتمع امام و خیابان های داخلی مصلی، تامین، تدارک و استقرار وضوخانه های سیار طبق جانمایی صورت گرفته در نقشه، سرویس های بهداشتی سیار طبق نقشه و جانمایی صورت گرفته، تامین، تدارک و نصب داربست و چادر برای موکب فرهنگی و پذیرایی در داخل و خارج مصلی نیز از جمله ویژه برنامه های منطقه است.

به گفته آبادیان، رنگ آمیزی جداول و نیوجرسی های داخل و خارج مصلی، لایروبی انهار و کانال های داخل و خارج مصلی به متراژ3100 مترمربع با توجه به امکان بارندگی، آذین بندی و ریسه کشی صحن اصلی، خیابان های داخلی و اطراف مصلی، نظافت و جاروکشی محل زباله فضای داخلی و خیابان های اطراف مصلی، تامین 100 کله قندی برای ورودی و فضاهای داخلی پارکینگ، تامین و تدارک وعده های غذا برای خادمان و کادر اجرایی مراسم در شب و روز عید فطر، نصب و گل آرایی طاق نصرت در درب های 14 گانه ورودی نمازگزاران، چاپ و نصب کتیبه های پارچه ای صحن اصلی مصلی و تامین خودروهای سنگین مورد نیاز مصلی برای تجهیز از دیگر اقداماتی است که از سوی منطقه اجرا می شود.

وی تاکید کرد: به کارگیری تعداد 650 نفر نیروی انسانی کارگری در امورات نظافت، بکارگیری تعداد 203 خودرو، جمع آوری خاک و ضایعات توسط خاور به میزان 59 مترمکعب، جمع آوری 36 سرویس ضایعات چوب و برگ از محل دپوی مصلی، جمع آوری خاک و نخاله از محل دپوی درب 7 مصلی توسط 45 سرویس و در مجموع 450 مترمکعب و نظافت و شستشوی صحن و محل نماز با هماهنگی و اولویت بندی از طرف مدیریت مصلی تا روز برپایی نماز به صورت روزانه از فعالیت های ویژه ما در برپایی نماز عید سعید فطر خواهد بود.

پایان خبر چراغونی

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "مصلای امام خمینی آماده برگزاری نماز عید فطر" هستید؟ با کلیک بر روی اجتماعی، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "مصلای امام خمینی آماده برگزاری نماز عید فطر"، کلیک کنید.