«فوتبالیست ها» پس از 43 سال به پایان رسید

به گزارش خبرگزاری چراغونی، قسمت آخر مجموعه «فوتبالیست ها» که تا کنون 90 میلیون نسخه از آن در بیش از 50 کشور جهان به فروش رسیده است، روز پنجشنبه در ژاپن منتشر شد.

بر اساس خبر منتشر شده از جانب یورو نیوز، این مجموعه داستان مصور ژاپنی ابتدا در سال 1981 توسط یوییچی تاکاهاشی در مجله هفتگی «شونن جامپ» به چاپ رسید. استقبال از آن باعث شد تا این مجموعه به صورت مستقل با نام «کاپیتان سوباسا» انتشار یابد و در سال 1983 نیز انیمیشنی با همین نام از تلویزیون ژاپن پخش شد.

این مجموعه برای اولین بار در دهه هفتاد خورشیدی به فارسی دوبله و تحت نام کارتون «فوتبالیست ها» از تلویزیون ایران برای مخاطبان فارسی زبان پخش شد.

ماجراهای این مجموعه بر پایه زندگی یک فوتبالیست نوجوان ژاپنی، به نام «سوباسا اُزارا»، نوشته شده است. عشق این پسربچه به فوتبال، دوستی هایش با هم تیمی ها، رقابت هایش با بازیکنان حریف و بازی های دراماتیک تیمش طرفداران بی شماری را در سراسر جهان به خود جذب کرد.

شماری از بازیکنان مطرح جهان نظیر زین الدین زیدان، لیونل مسی، الساندرو دل پیرو، هیدتوشی ناکاتا و آندرس اینیستا گفته اند که از مجموعه «کاپیتان سوباسا» الهام گرفته اند تا به فوتبال روی بیاورند و این ورزش را به عنوان حرفه اصلی خود انتخاب کنند.

آقای تاکاهاشی پیشتر در ماه ژانویه اعلام کرده بود که این مجموعه را به پایان می رساند و دلیل آن را «کاهش قوای بدنی» و «تغییر در محیط خلاقانه به دلیل دیجیتالی شدن» دانسته بود.

شخصیت کارتونی سوباسا که در قسمت اول این سری داستان های مصور تنها 11 سال داشت، در قسمت پایانی 22 ساله است و به عنوان عضوی از تیم ملی ژاپن در المپیک شرکت می کند.

آقای تاکاهاشی گفته است هرچند مجموعه «کاپیتان سوباسا» پایان رسیده، با این حال برنامه هایی برای داستان هایی در مورد سوباسا دارد که بعد از بازی های المپیک در جام جهانی بازی می کند.

او اضافه کرد قصد دارد در تابستان امسال وب سایت جدیدی را راه اندازی کند و داستان های دنباله دار خود را در قالب پیش طرح روی آن بگذارد.

یوییچی تاکاهاشی، خالق مانگای کاپیتان سوباسا

یوییچی تاکاهاشی، خالق مانگای کاپیتان سوباساNiccolò Caranti/Wikipedia

مقامات توکیو پیش از این در بهار سال 2013 مجسمه برنزی سوباسا اوزارا را در مجاورت خانه این هنرمند نصب کرده بودند.

در اغلب نظرسنجی های انجام گرفته در ژاپن، «کاپیتان سوباسا» و مجموعه تلویزیونی اقتباس شده از آن در میان 50 انیمیشن برتر قرار گرفته است.

این شخصیت انیمیشنی به همراه همبازی اش «تارو میساکی» در ویدیوی رسمی المپیک 2020 توکیو نیز ظاهر شده بود.

245245

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "«فوتبالیست ها» پس از 43 سال به پایان رسید" هستید؟ با کلیک بر روی فرهنگ و هنر، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "«فوتبالیست ها» پس از 43 سال به پایان رسید"، کلیک کنید.