طالبان هم فیس بوک را در افغانستان فیلتر می کند!

به گزارش خبرگزاری چراغونی، براساس گزارش مجله چراغونی، وزیر مخابرات طالبان اعلام کرد فیس بوک در افغانستان مسدود می شود، چون جوانان افغان «سرگرم» شبکه های اجتماعی شده اند.

فیس بوک محبوب ترین شبکه اجتماعی در افغانستان است و حدود 4 میلیون و 350 هزار کاربر افغان در آن فعالیت می کنند؛ اما به گفته وزیر مخابرات طالبان، این شبکه اجتماعی وقت جوانان را «ضایع» می کند و به زیان ملت است.

«نجیب الله حقانی»، سرپرست وزارت مخابرات طالبان، در گفت وگو با طلوع نیوز گفت: «جوانان ما و شما از نگاه علمی ضعیف و اکثریتشان بی سواد هستند. آن ها بازهم با این چیزها وقت خود را ضایع می کنند و پولی که مصرف می شود به نفع شرکت و به زیان ملت است. برای این موضوع پالیسی ساخته شده که فیس بوک را محدود و مسدود کنیم.»

طالبان هم فیس بوک را در افغانستان فیلتر می کند!

این مقام حکومت طالبان تابستان 1401 نیز گفته بود که در طول یک سال بیش از 23 میلیون سایت «غیر اخلاقی» را مسدود کرده اند.

او در گفت وگوی اخیرش گفت «شبکه های مخابراتی» پیش از سلطه طالبان بر افغانستان، برای تامین امنیت سایت هایشان به دولت پول پرداخت می کردند و در جغرافیای افغانستان حاکمیت داشتند.

وزیر مخابرات طالبان همچنین بر اهمیت حریم شخصی افراد تاکید کرد و گفت: «کسی حق ندارد حریم شخصی افراد را نقض کند و درصورت نیاز، تنها به نهادهای امنیتی اجازه می دهند تا برای جلوگیری از رویدادهای ضد امنیت و تعقیب افراد مجرم به مکان های آنان دسترسی یابند.»

227227

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "طالبان هم فیس بوک را در افغانستان فیلتر می کند!" هستید؟ با کلیک بر روی پزشکی، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "طالبان هم فیس بوک را در افغانستان فیلتر می کند!"، کلیک کنید.