عکس| پیراهن های فوتبالی که حرف می زنند!

آفتاب نیوز :

بازیکنان تیم متز فرانسه در هنگام گرم کردن پیش از بازی برابر موناکو از هفته بیست هفتم لیگ یک فرانسه به عنوان بخشی از برنامه ای که به مبارزه با نژادپرستی در استادیوم ها اختصاص دارد با یک پیراهن ویژه به زمین آمدند.

در آخرین بازی هفته بیست و هفتم لیگ یک، همه بازیکنان پیراهنی مخصوص با یک لوگوی خاص، نماد تعهد در برابر نژادپرستی به تن کردند. با این حال هر بازیکن تیم فوتبال اف سی متز، یک پیراهن شخصی را به تن کرد که «تاریخ مهاجرت خانوادگی آن بازیکن» را بیان می کند.

بازیکنان این تیم در هنگام گرم کردن با این پیراهن ها به زمین آمدند و لباس اصلی آنها در طول مسابقه هم یک لوگوی خاص به عنوان نماد نژادپرستی وجود داشت.

هر کدام از پیراهن های تمرینی تیم متز «مرزهای کشورها یا مناطق سفر مهاجران» را نشان می دهد. مهاجرت از یک محله به محله دیگر، یا از یک منطقه به منطقه ای دیگر و یا در نهایت از کشوری به کشور دیگر را نشان می دهد. از هاییتی، ساحل عاج و…هر یک از مسیرها میراث فرهنگی غنی رختکن تیم متز را برجسته می کند.

این پروژه با همکاری نزدیک هنرمند اهل متز، پایولو دل ویکیو انجام شد. برای ساخت این پیراهن های کاملا شخصی بازیکنان این تیم خود را در خاطرات و تجربیات گذشته شان در مسیر مهاجرت غوطه ور کرد. این بازیکنان هرآنچه در دل داشتند را روی کاغذ آوردند. براساس این متون و براساس نقشه جهان هربازیکن مسیر زندگی خود را روی آن ترسیم می کند.

بنابراین نقوشی که روی پیراهنها وجود دارد، مرزهای ترسیم شده توسط انسانها را به انتزاعی ترین شکل ممکن نشان می دهد. آنچه در این پروژه حایزاهمیت است اینکه بازیکنان با طی مسیرهای متفاوت در نهایت در متز همدیگر را پیدا کرده و باهم زیر یک رنگ بازی می کنند.

در این فصل و بخصوص در هفته های اخیر فوتبال فرانسه برنامه هایی جدی را علیه نژادپرستی دنبال می کند به طوری که در طول مسابقات پنل های ال ای دی اطراف زمین با لوگوها و شعارهای ضدنژادپرستی طراحی شده اند.

باشگاه لورن از ابتدای این فصل بخشی را روی تمامی بلیت های الکترونیکی مسابقاتش گنجانده که هواداران را تشویق می کند تا کوچکترین اقدامن نژادپرستی را گزارش کنند.

عکس| پیراهن های فوتبالی که حرف می زنند!

 

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "عکس| پیراهن های فوتبالی که حرف می زنند!" هستید؟ با کلیک بر روی ورزشی، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "عکس| پیراهن های فوتبالی که حرف می زنند!"، کلیک کنید.