10 توصیه یک اقتصاددان به رییسی/ اگر به جای رییسی بودید، اولین اقدامتان برای حل بحران اقتصاد چه بود؟

10 توصیه یک اقتصاددان به رییسی/ اگر به جای رییسی بودید، اولین اقدامتان برای حل بحران اقتصاد چه بود؟

وحید شقاقی در گفت وگو با خبرگزاری چراغونی در پاسخ این پرسش که اگر شما به جای رییس جمهور بودید، اولین اقدامتان برای حل مشکل اقتصاد چه بود؟ اظهار داشت: در این رابطه چند توصیه و اقدام برای دولت دارم؛ تقویت حکمرانی ریال و مدیریت ریال برای مدیریت دلار و کنترل گردش ریالی در شبکه بانکی و مبادلات رمزارزها، کاهش واردات و تلاش برای کاهش کسری های تجاری غیرنفتی، برنامه کاهش کسری های حساب سرمایه، مقابله جدی با قاچاق و همچنین حفاظت جدی از بازارهای هدف صادراتی بالاخص بازارهای منطقه همچون عراق.

وی عنوان کرد: در عین حال ارایه سیاست های قیمتی- غیرقیمتی و سرمایه گذاری جهت کاهش و یا کنترل تشدید ناترازی های اقتصاد کلان، رفع گسست بخش پولی از بخش واقعی اقتصاد ایران، برنامه کمک به بخش واقعی اقتصاد ایران با تکیه بر بهبود محیط کسب و کار، تقویت رقابت پذیری اقتصاد ملی و رفع انحصارات و پدیده عجیب و غریب ظهور شبه دولتی ها و نیز برنامه مدیریت انتظارات تورمی باید مورد توجه قرار گیرد.

این اقتصاددان تصریح کرد: پیشنهاد آخر هم توصیه به دولت و تیم اقتصادی آن جهت همفکری و مشورت گرفتن از صاحب نظران و اقتصاددانان به نام کشور و بهره مندی از تجربیات و انباشت دانش اقتصادی موجود است.

223225

223225

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "10 توصیه یک اقتصاددان به رییسی/ اگر به جای رییسی بودید، اولین اقدامتان برای حل بحران اقتصاد چه بود؟" هستید؟ با کلیک بر روی اقتصادی، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "10 توصیه یک اقتصاددان به رییسی/ اگر به جای رییسی بودید، اولین اقدامتان برای حل بحران اقتصاد چه بود؟"، کلیک کنید.