وقوع قوی ترین زلزله 25 سال اخیر در تایوان

وقوع قوی ترین زلزله 25 سال اخیر در تایوان

سازمان زمین شناسی آمریکا اعلام کرد زمین لرزه قدرتمندی به بزرگی 7.4 ریشتر سواحل شرقی تایوان را لرزاند. 

به گزارش چراغونی، به گفته اداره مرکزی هواشناسی تایوان، این قوی ترین زمین لرزه ای است که در 25 سال اخیر این جزیره را لرزانده است.
 
کانون زمین لرزه در حدود 18 کیلومتری جنوب شهر توریستی «هوالی ین» است.

بنابر اعلام بی بی سی، تا کنون چهار نفر کشته و دست کم 57 نفر دیگر زخمی شده اند. تصاویر ویدیویی رسانه های محلی ساختمان فروریخته مسکونی و کسانی که از خانه ها و مدارس خارج می شوند را نشان می دهد.

تصاویر ویدیویی از «تایپه»، پایتخت این کشور نیز ساختمان هایی که به شدت می لرزند و وسایلی که به زمین می افتند را نشان می دهد.

براساس تصاویر ویدیویی در مناطق کوهستانی داخلی تایوان زمین لرزه، باعث رانش های بزرگ زمین شده است و ابعاد خسارات در آنجا هنوز روشن نیست.

همچنین به گزارش سی ان ان، مقامات می گویند دست کم 26 ساختمان فروریخته است و چندین نفر گرفتار شده اند.

پس لرزه های شدیدی نیز از جمله یکی از آن ها به بزرگی 6.5 ریشتر را به دنبال داشت. مقامات تایوان هشدار دادند که در روزهای آینده پس لرزه های قوی به بزرگی 7 ریشتر پیش بینی می شود.

تایوان، ژاپن و فیلیپین همگی هشدارهای سونامی صادر شده پس از وقوع زمین لرزه را لغو کرده اند.

رسانه های دولتی چین نیز گفتند که لرزش هایی در بخش هایی از استان فوجینان در جنوب شرقی چین احساس شده است.

ادامه دارد

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "وقوع قوی ترین زلزله 25 سال اخیر در تایوان" هستید؟ با کلیک بر روی اجتماعی، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "وقوع قوی ترین زلزله 25 سال اخیر در تایوان"، کلیک کنید.