تعقیب و گریز در 3 نقطه از پایتخت برای بازداشت 3 سارق

تعقیب و گریز در 3 نقطه از پایتخت برای بازداشت 3 سارق

رییس پلیس پیشگیری تهران از دستگیری سه سارق در سیزده بدر امسال خبر داد. 

به گزارش چراغونی، سرهنگ علی قاسم پور از دستگیری سه سارق در پایتخت در سیزدهمین روز از نوروز 1403 خبر داد و به تشریح جزییات این پرونده ها پرداخت و گفت: در سیزدهمین روز از بهار، ماموران کلانتری 106 نامجو در محدوده خیابان فتاحی تهران در حال گشت زنی بودند که به فردی که سعی داشت با تخریب، در یک دستگاه خودروی سواری مزدا را باز کند، مواجه شدند. ماموران برای بررسی موضوع به این فرد نزدیک شدند ولی این فرد به محض مشاهده ماموران با استفاده از یک دستگاه خودروی سواری پراید که در همان نزدیکی پارک بود؛ از محل متواری شد.

رییس پلیس پیشگیری تهران ادامه داد: عملیات تعقیب متهم آغاز و بعد از طی مسافتی متهم از خودرو پیاده و از طریق دیوار حیاط ساختمانی وارد منزل مسکونی شد.

قاسم پور به جستجوی متهم در منزل مسکونی با همکاری ساکنین ساختمان اشاره کرد و گفت: در تحقیقات اولیه رد پایی از متهم به دست نیامد تا اینکه ماموران به دست آوردند متهم از طریق راه پله ساختمان به پشت بام مراجعه و خود را به ساختمان در حال تخریب رسانده است.

وی به مهار سارق و دستگیری او در یک عملیات پلیسی اشاره کرد و خاطرنشان کرد: متهم پس از دستگیری و انتقال به کلانتری، به 20 فقره سرقت مشابه با تخریب در خودرو اعتراف کرد.

دستگیری گوشی قاپ تک رو

قاسم پور گفت: در همین روز، تیم عملیاتی کلانتری 116 مولوی درحال گشت زنی در خیابان ری تهران بودند که متوجه یک فقره موبایل قاپی توسط موتورسوار تکرو از عابر پیاده ای شدند و بلافاصله ماموران پلیس فرمان ایست را صادر کردند.

وی به فرار متهم از محل سرقت اشاره کرد و افزود: ماموران طی تعقیب و گریز و سپس با ایجاد طرح مهار، در یک عملیات پلیسی موفق شدند موتورسیکلت را متوقف و سارق را دستگیر کردند و در بررسی های بیشتر از متهم تلفن به سرقت رفته را کشف کنند. متهم پس از دستگیری به کلانتری منتقل و در تحقیقات اولیه به جرم خود مبنی بر موبایل قاپی اعتراف کرد.

قاسم پور با بیان اینکه متهم سابقه دار بود؛ ادامه داد: با روند قضایی تلفن همراه به مالک آن تحویل و متهم در اختیار مرجع قضایی قرار گرفت.

وی به شهروندان توصیه کرد: از مکالمه تلفنی تلفن همراه به مدت طولانی اجتناب ورزیده و پس از مکالمه تلفنی تلفن همراه را به کیف خود انتقال دهید و از به نمایش گذاشتن آن اجتناب ورزید.

دستگیری موبایل قاپ در اتوبان ستاری
 

قاسم پور با اشاره به سومین سارقی که در سیزده بدر امسال دستگیر شده است؛ گفت: تیم عملیاتی 138 جنت آباد در محدوده بزرگراه ستاری در حال گشت زنی بودند که به یک موتورسیکلت ان اس مشکی پلاک مخدوش که ترک نشین آن به صورت پیاده در حال زاغ زنی بود؛ مشکوک و مراقبت های ویژه پلیسی را آغار کردند.

وی  با اشاره به اینکه ترک نشین موتورسیکلت راننده یک دستگاه خودروی سانتافه را که در حال مکالمه تلفنی بود شناسایی کرد؛ افزود: به محض وقوع سرقت ماموران دستور ایست صادر و متهمان که ماموران پلیس را در نزدیکی خود می دیدند به صورت پیاده و با استفاده از موتورسیکلت از محل متواری شدند.

رییس پلیس پیشگیری تهران به فرار موتورسوار اشاره کرد و ادامه داد: در یک عملیات پلیسی ترک نشین موتورسیکلت دستگیر و در بررسی های بیشتر از متهم یک دستگاه تلفن همراه مسروقه و یک عدد گاز اشک آور کشف و متهم به سرقت تلفن همراه با همکاری همدستش اعتراف کرد.

قاسم پور با بیان اینکه متهم سابقه دار است؛ ادامه داد: دستگیری متهم متواری در دستور کار قرار دارد و متهم برای اخذ دستور قضایی روانه دادسرا شد.

وی در پایان به شهروندان هشدار داد: هنگام استفاده از تلفن همراه شیشه های خودرو را بالاکشیده و یا از هندزفری استفاده کنید تا از احتمال وقوع سرقت جلوگیری شود.

پایان خبر چراغونی

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "تعقیب و گریز در 3 نقطه از پایتخت برای بازداشت 3 سارق" هستید؟ با کلیک بر روی حوادث، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "تعقیب و گریز در 3 نقطه از پایتخت برای بازداشت 3 سارق"، کلیک کنید.