اعلام جزییات تلف شدن پلنگ در ساری/ پای شکارچیان غیرمجاز در میان است

اعلام جزییات تلف شدن پلنگ در ساری/ پای شکارچیان غیرمجاز در میان است

چراغونی/مازندران مسیول حیات وحش اداره کل حفاظت محیط زیست مازندران گفت: پس از بررسی لاشه پلنگی پیدا شده در چهاردانگه پارک ملی کیاسر مشخص شد این حیوان بر اثر اصابت چارپاره از سوی شکارچیان غیرقانونی تلف شده است.

کوروس ربیعی امروز در جمع خبرنگاران اظهار کرد: دلایل مختلفی در تلف شدن پلنگ نقش داشت که ازجمله آن می توان به تعارضات، درگیری با طعمه های غذایی و مسمومیت اشاره کرد.

مسیول حیات وحش اداره کل حفاظت محیط زیست مازندران با بیان اینکه گویا چند روز یا یک هفته از تلف شدن حیوان گذشته بود، تصریح کرد: لاشه این حیوان به پناهگاه حیات وحش سمسکنده منتقل و کالبد گشایی شد.

ربیعی اضافه کرد: در بحث کالبدگشایی، علل انسانی و اصابت ساچمه یا چارپاره شکارچیان مورد بررسی قرار گرفت که مشخص شد متاسفانه پلنگ ماده در اثر اصابت چارپاره از سوی شکارچیان غیرقانونی تلف شده است.

وی گفت: با کالبد گشایی از لاشه پلنگ، آثار برخورد چاپاره (مهمات ممنوعه و غیرمجاز) به ناحیه سر و دیگر قسمت های پلنگ مشخص و جداسازی شد.

به گزارش چراغونی، یک قلاده پلنگ در حاشیه اراضی جنگلی روستای الیرد دهستان گرماب بخش چهاردانگه واقع در محدوده مناطق آزاد تحت حوزه پارک ملی کیاسر پیدا شد که بررسی ها در ارتباط با علت تلف شدن این گونه مهم طبیعت در دستور کار محیط زیست قرار گرفت.

پایان خبر چراغونی

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "اعلام جزییات تلف شدن پلنگ در ساری/ پای شکارچیان غیرمجاز در میان است" هستید؟ با کلیک بر روی اجتماعی، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "اعلام جزییات تلف شدن پلنگ در ساری/ پای شکارچیان غیرمجاز در میان است"، کلیک کنید.